Кабмін ввів радіочастотну ідентифікацію проходження автомобілями техконтролю

Техогляди автомобілів будуть підтверджуватися маячками на вітровому склі

СуспільствоАндрій Стець, 23 січня 201911930
Постанова українського уряду набуде чинності через 3 місяці з дня опублікування

Кабінет міністрів України в середу, 23 січня, ухвалив постанову про введення радіочастотної ідентифікації проходження технічного контролю автомобільним транспортом. Про це пишуть «Українські новини».

Згідно з документом, факт проходження обов'язкового технічного контролю буде підтверджуватися на клейкій мітці радіочастотної ідентифікації, яку розміщуватимуть на вітровому склі транспортного засобу і яка дозволятиме дистанційний (автоматичний) нагляд з боку органів контролю.

Ця постанова українського уряду набуде чинності через 3 місяці з дня опублікування. Бланки протоколів перевірки техстану, отримані до набрання чинності цією постановою, можна буде використовувати до їх повного витрачання.

Як йдеться у пояснювальній записці до документа йдеться про те, що в Україні зареєстровано близько 1 млн одиниць колісного транспорту, що підлягає техконтролю, в тому числі понад 370 тис. автобусів, періодичність обов'язкового техконтролю яких повинна бути двічі на рік.

У той самий час, за даними МВС, скорочення кількості транспорту, що пройшов обов'язковий техконтроль (у 2016 році його пройшли 59% одиниць автотранспорту, які підлягають контролю, у 2017 році - 56%) свідчить про порушення його власниками вимог законодавства в частині допуску до експлуатації та зниження кількості справного автотранспорту на дорогах.

В уряді вважають, що прийняття такого рішення підвищить якість технічного стану автотранспорту, виключить фіктивність перевірки техстану транспорту, забезпечить контроль за своєчасним проходженням такого контролю і стане на заваді участі в дорожньому русі несправного автотранспорту.

Крім того, запропонований механізм базується на міжнародній практиці в низці країн - членів Європейського Союзу і він також дозволить виявляти автомобілі, що перебувають у розшуку.

Додамо, що в рамках Угоди про асоціацію з ЄС Україна зобов'язалася відновити проведення техоглядів. Це планувалося зробити 2019 року, але Верховна Рада досі не ухвалила відповідного законопроекту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук