Керівник поліції Києва запропонував декриміналізувати зберігання наркотиків у невеликих дозах

Офіцер МВС заявив, що покарання за зберігання легких наркотиків вивів би в адміністративну площину

Начальник Головного управління Національної поліції України Андрій Крищенко вважає за необхідне юридично розділити відповідальність за зберігання наркотичних засобів з метою власного вжитку й з метою поширення серед інших осіб. Про це він розповів в інтерв'ю LB.ua.

«Може, я висловлю крамольну думку і мене засудять багато колег, але я б зберігання наркотиків вивів би в адміністративну площину. Декриміналізувати. І чітко прописав зберігання з метою збуту, обсяг і кількість», – зазначив він.

Розділити ці два види зберігання – для себе і для поширення – він пропонує за вагою виявленої речовини.

«Якщо в кишені у людини цигарка – зрозуміло, що це для себе. А якщо у нього в кишені 10 пакетиків, розфасованих по цигарках, то це вже зберігання з метою збуту. І відсутність поділу сильно засмічує роботу. Тут ми знову повертаємося до проблем КПК (Кримінально-процесуального кодеку - ред.). Затримуючи людину з 2-ма грамами або з сигаретою, поліцейський це вилучає. Ми відкриваємо кримінальне провадження. Йдемо до суду, щоб отримати дозвіл на експертизу. Здаємо експертам, ті досліджують і кажуть: «Вибачте, тут три-чотири грами, а не п'ять». На кримінальну справу не вистачає, справу ми закриваємо. І таких справ дуже багато, тому що патрулі постійно працюють з такими людьми», – пояснив Крищенко.

При цьому він заявив, що виступає проти легалізації легких наркотиків: «Я - не прихильник легалізації, не вважаю, що це поліпшить ситуацію або наповнить бюджет».

До слова, декриміналізація — переведення певного правопорушення з царини кримінально-караної відповідальності до відповідальності адміністративної.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук