Керівнику компанії з розслідування про корупцію в «Укроборонпромі» повідомили про підозру
Андрієві Рогозі оголосили підозру в ухиленні від сплати податків та розкраданні
Керівнику ТОВ «Оптимумспецдеталь», яка поставила на оборонні підприємства продукції на 140 млн грн, Андрію Рогозі повідомили про підозру у несплаті податків та розкраданні близько 30 млн грн бюджетних коштів. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко на засіданні Ради національної безпеки і оборони 6 березня, інформує «Українська правда».
Він розповів, що справу «Оптимумспецдеталі» ГПУ веде з 2016 року. «У 2018 році Рогоза з двома співучасниками – працівниками СБУ перебуває на лаві підсудних у Печерському суді по звинуваченню у шахрайстві. Вони вимагали у дружини одного з колишніх високопосадовців кошти нібито для передачі працівникам правоохоронних органів. На цьому були зловлені, і ніхто їх не збирається покривати. Їм світить достатньо великий термін», – повідомив Юрій Луценко.
Генпрокурор додав, що 2 березня ГПУ отримала остаточний акт податкової перевірки ТОВ «Оптимумспецдеталі», яка показала, що фірма не сплатила близько 30 млн грн податків. «Підозра про що вчора ввечері була вручена керівнику цієї фірми «Оптимумспецдеталь» Рогозі», – сказав Луценко.
За його словами, отримані під час слідства докази, в тому числі телефонні апарати, передали до експертної установи. «Якщо експертиза підтвердить їх автентичність, то ми не виключаємо, точніше, плануємо вручення підозри ймовірним співучасникам Рогози у цьому розкраданні держаного бюджету шляхом несплати податків», – сказав Луценко.
Згідно з інформацією на сайті ГПУ, йдеться про суму 26,6 млн грн і наголошується, що запобіжний захід до Рогози не застосували, оскільки підозрюваний відшкодував шкоду, завдану державі несплатою податків.
«Очікуємо результатів і щодо ймовірних зловживань і посадовими обов’язками, які від листопада 2018 року є компетенцією НАБУ. Йдеться про окремого представника апарату РНБО, про керівників концерну, про керівників державних оборонних заводів – усі ці посадові є виключною підслідністю НАБУ, і ми чекаємо результатів щодо ймовірних їхніх порушень», – наголосив Луценко.
Як йдеться на сайті проекту Bihus.info, таким чином, прокуратура визнала Рогозу керівником фірми «Оптимумспецдеталь», через яку, згідно розслідуванню програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», проганяли 93 млн грн оборонних коштів на фіктивні компанії.
У розслідуванні йшлось про те, що Андрій Рогоза був партнером Віталія Жукова і Ігоря Гладковського в схемах розкрадання коштів в оборонному комплексі. За даними журналістів, через декілька фірм – «Оптимумспецдеталь», «Ренал» і тоді ще президентську «Кузню на Рибальському» організована група отримала щонайменше 250 млн грн. від державних бронетанкових заводів.
Як писав ZAXID.NET, 25 лютого програма журналістських розслідувань «Наші гроші з Денісом Бігусом» оприлюднила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником оборудок з розкрадання в оборонному комплексі України. Згідно з даними розслідувачів, керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські схеми й давало на них згоду.
Журналісти стверджували, що 2015 року Гладковський-молодший зі знайомими, зокрема, організував постачання контрабандних російських деталей низької якості для української військової техніки. У такий спосіб він та його знайомі нібито отримали щонайменше 250 млн грн.
Після розголосу президент Петро Порошенко звільнив Ігоря Гладковського, який донедавна був його бізнес-партнером, із займаної посади. При цьому він заявив, що звільнення з посади – це не визнання провини Гладковського і не вирок.
4 березня журналісти проекту «Наші гроші» оприлюднили другу частину розслідування про Гладковських. У ній йшлося про те, що керівник держконцерну «Укроборонпром» Павло Букін у змові з сином заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігорем Гладковським і екс-працівником «Укроборонпрому» Віталієм Жуковим замовив за завищеною всемеро ціною висотоміри російського виробництва.
За даними розслідувачів, частка Гладковського-старшого від оборудки складала 30 тис. доларів, а частка Павла Букіна – 10 тис. доларів.