Кіберполіція оприлюднила інструкції для провайдерів з блокування російських сайтів

Департамент кіберполіції Нацполіції України надав практичні рекомендації українським інтернет-провайдерам, як заблокувати доступ до санкційних сайтів без закупівлі спеціального технічного обладнання.

«Працівники Департаменту кіберполіції зазначають на таких методах блокування, як блокування за IP-адресами, за допомогою DNS та по URL. Найефективнішим методом серед них працівники поліції виділяють саме блокування ресурсів за допомогою блокування IP-адреси. Більше того, налаштування обладнання за такими рекомендаціями не потребуєдодаткових фінансових затрат та придбання техніки», – наголосили в поліції.

У кіберполіції також звернули увагу на те, що останнім часом в мережі швидко поширюються спеціалізовані браузери. Однак українські кіберполіцейські вважають, що такі програми «під легендою надання можливості здолати обмеження доступу до заблокованих ресурсів, насправді отримують повний доступ до операційної системи та персональних даних користувача».

Нагадаємо, 17 травня в Україні набуло чинності рішення Ради національної безпеки України про запровадження санкцій проти Росії. Воно, зокрема, передбачає заборону доступу з України терміном на три роки до низки російських сайтів, зокрема – до соцмереж «ВКонтакте» та «Одноклассники», сервісів Mail.ru та усіх сервісів «Яндекса». При цьому санкції введені як проти самих компаній, та к і проти їхніх українських структур. Санкції також передбачають заборону на фінансову та економічну діяльність цих компаній.

В той же час користувачів не каратимуть за обхід блокування, натомість провайдерів за невиконання цього рішення очікують штрафи. При цьому відповідний законопроект, який передбачатиме штрафи для провайдерів за неблокування доступу до санкційних сайтів, поки що відсутній.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук