Китай вводить смертну кару за приховування симптомів коронавірусу
В країні ввели кримінальну відповідальність за навмисне поширення вірусу
В Китаї заявили, що будуть страчувати за приховування симптомів вірусу Covid-19 або спотворення інформації про стан хворого. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Людей, що приховуватимуть сиптоми і свідомо поширюватимуть вірус, звинувачуватимуть у створенні загрози для суспільства. Їм загрожуватиме 10 років в'язниці, або довічне ув'язнення, або смертна кара.
Приховування історії своїх подорожей в Китаї тепер теж можуть кваліфікувати як кримінальний злочин. Усіх китайців, які повертатимуться додому після свят з епіцентру спалаху коронавірусу, змушуватимуть залишатися вдома або під наглядом лікарів 14 днів.
Крім того, Національна комісія з охорони здоров'я Китаю 15 лютого заборонила людям з кашлем, температурою та іншими симптомами вірусного захворювання пересуватися по країні в громадському транспорті.
Нагадаємо, у грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
На початковій стадії захворювання може проходити без таких характерних симптомів, як кашель і гарячка: деякі інфіковані скаржилися на діарею, нудоту, головний біль, відчуття стиснення в грудях і загальну слабкість, а також страждали кон'юнктивітом. Далі сиптоми хвороби починають нагадувати застуду: підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Станом на 15 лютого, кількість людей, інфікованих китайським вірусом Covid-19, зросла до 68 тис. Більшість випадків зафіксовані на материковій частині Китаю, проте також відомо про випадки інфікування у близько 30 країнах. Про це свідчать дані з сервісу для відстеження поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джона Хопкінса.
Найбільше випадків зараження поза Китаєм зафіксували в Сінгапурі (67), Гонконгу (56) Таїланді (33) та Японії (29). Також відомо про 218 інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії. Серед них двоє українців.
Відомо також про 1526 летальних випадків, пов'язаних з коронавірусом. Більшість смертей (1523) зафіксували на материковому Китаї. Ще по одному смертельному випадку – на Філіппінах, у Гонконгу та в Японії.