Китайська Huawei представила власну операційну систему Harmony OS
Harmony OS має стати альтернативою системі Android від американської корпорації Google
Китайський виробник смартфонів та комунікаційного обладнання Huawei представив власну операційну систему під назвою Harmony OS. Презентація відбулася на тлі тиску на Huawei з боку США, адже концерну загрожує втрата доступу до Android через американські санкції.
Як пише DW, Harmony OS може стати повноцінною альтернативою операційній системі Android, яка нині охоплює 80% ринку смартфонів та використовується, зокрема, й на пристроях виробництва Huawei.
Нову операційну систему можна буде встановити як на смартфони, так і на комп’ютери, планшети та на смарт-годинники. У компанії запевняють, що перехід зі старої системи на нову технічно «дуже простий».
У Huawei повідомили, що працювали над цією операційною системою два роки. Harmony OS особлива тим, що вона не базується на таких операційних системах, як Unix або Linux.
«Ми хочемо створити глобальну операційну систему, яку буде використовувати не тільки Huawei», – сказав менеджер компанії під час презентації.
Він додав, що у пріоритеті Huawei поки що і надалі залишається використання Android, аби не розривати вже наявну «екосистему» з додатків та сервісів. Але якщо компанії знову обмежать доступ до якогось сервісу, тоді Huawei зможе безболісно перейти на власну операційну систему.
Першим смартфоном з HarmonyOS стане Huawei Mate 30 Lite. Але це актуально тільки для Китаю. На міжнародному ринку продаватимуть версії з Android Q і оболонкою EMUI.
Нагадаємо, у травні цього року президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження надзвичайного стану в телекомунікаційній сфері, яким заборонив використання американськими компаніями телекомунікаційного обладнання, виготовленого фірмами, що становлять загрозу національній безпеці, зовнішній політиці та економіці країни. У «чорному списку» таких компаній опинився і китайський концерн Huawei Technologies, що спеціалізується на виробництві телекомунікаційного обладнання та мобільних телефонів і смартфонів. Цей захід обмежив можливості Huawei для продажу обладнання на території США, а також оновлення програм у вже проданій продукції по всьому світу. Huawei оцінював збитки від санкцій США у 30 мільярдів доларів.
Остаточно обмеження, які США наклали на Huawei, почнуть діяти наприкінці серпня цього року.