Київ не хоче формувати резерв російського газу у своїх сховищах
Київ відмовився формувати резерв російського газу у власних сховищах для гарантування поставок палива в ЄС. В українському Міненерго вважають, що резерви газу має формувати і оплачувати сама російська монополія.
Неофіційно співрозмовники видання "Комерсант-Україна" в «Газпромі» кажуть, що Україна "знову відмовляється" купити необхідні для Москви обсяги газу для наповнення підземних газосховищ.
"Ми наполягаємо на тому, що має бути закачано 25 млрд кубометрів природного газу. Українська ж сторона говорить, що їй достатньо буде і 20 млрд кубометрів, - пояснив співрозмовник в монополії. – «Газпромбанк» готовий видати кредит для закупівлі додаткового об'єму газу, але Україна не готова на це йти ".
Високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Міненерго розповіло, що на кінець серпня в ПСГ було накопичено вже 16,1 млрд кубометрів газу.
"Ми плануємо закачати ще близько 4 млрд кубометрів до початку опалювального сезону, - говорить він. - Цього має вистачити для безперебійного транзиту газу в разі, якщо російська сторона не знизить подачу газу, як було цієї зими через холоди в самій Росії".
Якщо ж «Газпром» хоче підстрахувати себе, він може орендувати українські підземні газосховища і зберігати там паливо, оплачуючи оренду українській стороні, відзначає джерело в Міненерго.
За його словами, українська сторона не готова йти назустріч Росії в питанні зберігання природного газу в силу того, що домогтися істотних поступок як у питанні зниження цін на газ, так і в питанні відмови Росії від альтернативних маршрутів транзиту палива не вдалося. Україна вже забезпечувала постачання палива в ЄС за рахунок власних резервів газу.
У лютому цього року під час рекордного зниження температури в Європі «Газпром» щодня поставляв у ЄС лише 300 млн кубометрів газу, а Україна на прохання російської монополії і європейських споживачів відправляла 500 млн кубометрів газу на добу зі своїх ПСГ. Цей газ був оплачений «Нафтогазом», а «Газпром» не лише не компенсував компанії витрати, але навіть звинуватив її в несанкціонованому відборі російського газу. Тоді постраждалою від недопостачання палива стороною виявився Євросоюз. Прес-секретар представництва Євросоюзу в Україні Давид Стулік заявив, що для ЄС важливо, щоб розбіжності між Україною та Росією не привели до небажаних наслідків для європейського ринку і європейських споживачів, але від більш докладних коментарів відмовився.