Колишній перший заступник голови СБУ передав до НАБУ «чорну бухгалтерію» Партії регіонів

Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак

Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав до Національного антикорупційного бюро документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів низці колишніх та нинішніх високопосадовців. Йдеться по так звану «чорну бухгалтерію» Партії регіонів з загальними виплатами на суму близько $2 млрд, повідомив Трепак в інтерв'ю DT.ua.

«Це – великий масив документів, які підтверджують тотальну корумпованість влади. Значна частина цих матеріалів – «амбарна книга» корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок «общака» або «чорної каси» Партії регіонів. Уперше в поле зору правоохоронних органів потрапляє масив матеріалів, які стосуються не одного чи кількох злочинів, а системної багаторічної корупційної діяльності організованої структури, яка діяла на базі відомої політичної партії і мала за мету незаконне захоплення влади та її протиправне використання», – сказав Трепак.

Екс-заступник голови СБУ, «в інтересах майбутнього слідства», відмовився називати прізвища чиновників та політиків, які фігурують у документах, а також обставини, за яких ці люди отримували гроші.

За словами Трепака, внаслідок передачі НАБУ вищевказаних документів, фігурантами кримінальних проваджень можуть стати «десятки посадовців найвищого рівня».

«Серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у т.ч. найвищих судових інстанцій. Отримувачами хабарів були представники багатьох політичних партій – як провладних, так і опозиційних. Про «калібр» посадовців нижчого рівня я навіть не кажу», – додав він.

«За наявною інформацією, вказаною злочинною організацією на хабарі та інші підкупи було витрачено близько 2 мільярдів доларів. Хабарі у 500 тисяч доларів чи мільйон доларів були мало не нормою. У багатьох випадках вони сягали 5, 8 і навіть 20 мільйонів доларів. Зауважте, готівкою! Переважно це були одноразові «виплати», але й мало місце систематичне отримання хабарів, у деяких випадках воно тривало роками. Те, що проходило банківськими переведеннями та іншими безготівковими оборудками – це окрема тема», – сказав Трепак.

«Формально все виглядало демократично і конституційно: проходили вибори, певні особи оголошувалися обраними депутатами чи президентом, у парламенті утворювалися фракції і коаліції, відбувалися голосування, уряд приймав рішення, президент робив кадрові призначення. Це оформлювалося відповідними постановами, законами, указами, розпорядженнями. А по суті багато що робилося на злочинній основі: за гроші і заради грошей», – описав Трепак характер злочинних дій, про які йдеться в документах.

За його словами, переважна більшість переданих документів містить «предметну інформацію про те, ким, коли і який саме злочин було вчинено», а також дають можливість відстежити процес скоєння злочинів за умовною схемою «виконавець-посередник-організатор-засоби-результат».

Нагадаємо, Віктор Трепак у листопаді 2015 року пішов з посади першого заступника голови СБУ - начальника управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. За його словами, головною причиною відставки стала неможливість ефективно боротися з корупцією, поки Генпрокуратуру очолює Віктор Шокін. Трепак був призначений на посаду 19 липня 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук