Заступник голови СБУ підтвердив, що подав у відставку через Шокіна

СуспільствоАндрій Стець, 21 листопада 201543142
Заступник голови СБУ підтвердив, що подав у відставку через Шокіна
Віктор Трепак назвав перебування Шокіна на чолі ГПУ головною причиною своєї відставки

Головною причиною відставки першого заступника голови СБУ - начальника управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Віктора Трепака стала неможливість ефективно боротися з корупцією, поки ГПУ очолює Віктор Шокін.

Про це Трепак розповів в інтерв'ю ZN.UA.

Він зазначив, що перш ніж подати рапорт, він зустрічався з Президентом України Петром Порошенком 28 жовтня.

За його словами, предметом розмови з Петром Порошенком було, в тому числі, і справа так званих «діамантових прокурорів».

«Я попросив звільнити мене із займаної посади «у зв'язку з неможливістю виконання очолюваним мною спеціальним підрозділом визначених законом завдань щодо протидії корупції та організованої злочинності через перебування на посаді генерального прокурора України Шокіна В.М. Це - головна причина мого рішення. Хоча і не єдина», - розповів він.

Трепак також уточнив, що подав два рапорти на звільнення з посади: перший - 29 жовтня на ім'я голови СБУ.

«Я діяв у відповідності з існуючими в Службі правилами: заступник голови подає рапорт про звільнення голові, а голова на його підставі вносить подання президенту, який видає відповідний указ. За аналогією з процедурою призначення на цю посаду», - повідомив Трепак.

За його словами, після того, як з моменту подачі рапорту пройшло 10 днів і на нього не було належної реакції, 9 листопада він подав другий рапорт - безпосередньо на ім'я президента.

«Закон дає мені таке право: відповідно до ст. 13 закону «Про Службу безпеки України», подання глави СБУ обов'язково для призначення його заступника, а для звільнення закон такого подання не вимагає», - пояснив він.

Нагадаємо, про відставку Віктора Трепака стало відомо 12 листопада. Причиною відставки джерела називали незгоду чиновника працювати на посаді через діяльність генпрокурора Віктора Шокіна. Трепак був призначений на посаду 19 липня 2015 року.

Після рапорту Трепака управління «К» СБУ фактично очолив Василь Пісний - відомий у певних колах під прізвиськом «Антибіотик». Пісний неодноразово ставав об`єктом публічних звинувачень у ЗМІ. Проте сумнівна репутація не завадила нинішньому генерал-лейтенанту зробити стрімку кар`єру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук