Комітет Ради не підтримає законопроект про заборону виробництва хутра в Україні

У комітеті назвали законопроект неконституційним і таким, що матиме негативні наслідки для економіки України

СуспільствоЮрій Братюк, 27 травня 20192970

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин не підтримає прийняття проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні» № 10019 від 07.02.2019.

Про це повідомив заступник голови комітету Олександр Бакуменко. За його словами, цей закон має ознаки дискримінації окремих видів господарської діяльності, що порушує Конституцію України, а також запроваджує надмірне та необґрунтоване адміністративне навантаження на бізнес.

На думку Бакуменка, прийняття зазначеного проекту Закону матиме ряд негативних наслідків економічного, соціального та екологічного характеру не лише для сільського господарства, а й для економіки України в цілому.

«Прийняття закону 10019 несе за собою посилення соціальної напруги у сільській місцевості внаслідок втрати працівниками своїх робочих місць та зростання ризику подальшої трудової міграції за межі України; повну залежність українських споживачів від імпорту сировини для легкої промисловості та готової продукції; скорочення українського експорту; втрати бюджету за рахунок недоотримання податкових надходжень; погіршення стану екосистеми внаслідок виникнення проблеми належної утилізації 40 тис тон на рік відходів птахофабрик та рибопереробки», - пояснив Бакуменко.

Нагадаємо, що 30 вересня 2018 року петиція за заборону виробництва хутра в Україні на сайті Верховної Ради набрала понад 27 тисяч підписів з 25 тисяч необхідних.

Серед причин введення заборони на виробництво хутра в інших країнах автор петиції зазначив забруднення довкілля, ризик для здоров'я людей — гній, сеча, послід від діяльності тваринних ферм потрапляють у водойми, що може бути небезпечним для людей, також негуманні умови утримання тварин та жорстокий забій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук