Львівська обласна рада не підтримала заборону будівництва хутрових ферм

Депутати не проголосували за розгляд питання про заборону звіроферм

Львівська обласна рада не підтримала заборону будівництва хутрових ферм
фото ZAXID.NET
Обурені селяни прийшли у сесійну залу з вимогою заборонити будівництво хутрових ферм

У вівторок, 21 травня, під час засідання сесії Львівської обласної ради депутати не підтримали заборону хутрових ферм на Львівщині. «За» внесення відповідного питання до порядку денного проголосувала недостатня кількість депутатів – лише 35 із 43 необхідних.

Вранці у вівторок під стінами ЛОР зібрались мешканці Бродівщини, які вимагали, щоб депутати облради сьогодні на сесії прийняли рішення про заборону хутрових підприємств на Львівщині.

На протест приїхали мешканці сіл Лешнів, Язлівчик та Клекотів, на території яких данська компанія планує збудувати два масштабні хутрові підприємства.

Усі фото ZAXID.NET

Протестувальники розгорнули плакати із написами «Україна – не вигрібна яма», «Не допустимо екологічного лиха на Бродівщині», «Громада проти будівництва норкових ферм» та ін.

«Ініціативна група громади зібрала близько 4000 підписів за заборону будівництва звіроферми. Ми не хочемо, щоб під нашими вікнами вирощували норок. Хочемо чистої води та незабрудненого повітря. Нам такі сусіди не потрібні», – повідомила ZAXID.NET мешканка села Клекотів Галина Панкратєва.

Якщо обласна рада не почує громаду, протестувальники обіцяли перекривати трасу Київ-Чоп.

На пленарному засіданні депутатка обласної ради від фракції «Свобода» Ольга Шайдуліна запропонувала винести на розгляд сесії питання про заборону хутрових ферм на Львівщині. Однак ця пропозиція набрала лише 35 голосів із 43 необхідних. Тоді обурені селяни зайшли у сесійну залу, продовжуючи вимагати заборонити хутровий бізнес.

Розглядати питання, запропоноване Шайдуліною, про заборону звіроферм на сесії депутати ЛОР відмовились. Пояснили, що це суперечить регламенту.

Натомість керівники фракцій на нараді підготували заяву про те, щоби під час видачі дозвільних документів на розміщення хутрових підприємств враховували позицію громади. І внесли цю заяву до порядку денного.

«Львівська обласна рада не може своїм рішенням забороняти діяльність тих чи інших підприємств. Але ми підготували заяву, у якій наголошуємо, що позицію територіальних громад треба враховувати при видачі дозволів на будівництво підприємств. Ми підтримуємо залучення інвестицій, але думку мешканців також треба чути», – повідомив перший заступник голови ЛОР Андрій Білоус.

Після цього протестувальники вийшли із зали засідань. Однак селяни наголосили, що текст заяви не задовольняє їхніх вимог. І заявили, що продовжуватимуть вимагати винести на сесію облради питання про заборону хутрових ферм на Львівщині.

Нагадаємо, що восени 2018 року данська компанія повідомила про плани збудувати найбільший в Україні норковий комплекс у Бродівському районі Львівщини. У селах Лешнів та Язлівчик ТзОВ «УА Хутро 1» та ТзОВ «УА Хутро 2» планують розводити близько 600 тис. норок. У жовтні мешканці Язлівчика під час громадських слухань одностайно виступили проти такого бізнесу.

Згодом, у листопаді, депутати Бродівської райради своїм рішенням заборонили діяльність хутрових ферм у районі. У березні під час громадських слухань мешканці Лешнева також розкритикували плани інвестора, оскільки таке виробництво є об’єктом підвищеної екологічної небезпеки.

Також у лютому у Верховній Раді зареєстрували проект закону про заборону виробництва хутра в Україні.

Додамо, що на сьогоднішній день у 14-ти країнах Європи хутряне виробництво є поза законом, інші держави працюють над тим, щоб запровадити обмеження для діяльності звіроферм.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук