Компанія Google помирилася з антимонопольною службою РФ і заплатить $6,75 млн штрафу

СвітРоман Ганкевич, 18 квітня 20175380
Компанія Google помирилася з антимонопольною службою РФ і заплатить $6,75 млн штрафу
фото Google
Google пішов на мирову з російською антимонопольною службою

Компанія Google погодилася заплатити Федеральній антимонопольній службі (ФАС) РФ $6,75 млн. штрафу за порушення російського закону про конкуренцію. Про це інформував заступник голови російського відомства Олексій Доценко, повідомили у прес-службі ФАС.

«Федеральна антимонопольна служба РФ і компанія Google уклали мирову угоду», - заявив Доценко і додав, що Google в рамках згаданої мирової угоди усуне порушення і заплатить штраф у 439 млн рублів ($6,75 млн).

Як повідомляється, федеральний суд затвердив мирову угоду між ФАС Росії і компанією Google в понеділок, 17 квітня. У такий спосіб судове протистояння між Google і ФАС, яке тривало майже два роки, закінчилося.

Заступниця начальника правового управління ФАС Лариса Вовківська заявила, що Google погодилася одноразово виплатити всі штрафи російському відомству, в тому числі 1 млн рублів за невиконання розпорядження в термін. У ФАС очікують, що Google виплатить всі штрафи впродовж двох місяців, які прописані в законі. Між тим, згідно з домовленостями, Google відкличе всі позови з судів про оскарження рішень ФАС, служба в свою чергу відкличе позов про примушення до виконання припису. Термін дії мирової угоди становить 6 років і 9 місяців.

Слід зазначити, що ФАС у вересні 2015 року визнала Google винною в порушенні закону про конкуренцію, зокрема, у зловживанні домінуючим становищем на ринку магазинів додатків в ОС Android. Відомство наказало компанії до 18 грудня 2015 року усунути порушення через коригування договорів з виробниками пристроїв. Справу було порушено за скаргою «Яндекса».

За порушення антимонопольного законодавства ФАС оштрафувала Google на 438 мільйонів рублів, що становило 9% від обігу компанії на ринку магазинів мобільних додатків РФ у 2014 році. Потім, на початку листопада, ФАС оштрафувала Google на загальну суму в 1 мільйон рублів за невиконання припису в зазначений термін. Тоді американська компанія оскаржила всі акти ФАС в суді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук