Компанія ІВМ створила найпотужніший у світі квантовий комп'ютер

СвітРоман Ганкевич, 11 листопада 20178280
вчені успішно побудували і виміряли прототип процесора з 50 квантовими розрядами

Корпорація IBM створила перший у світі прототип комп'ютера з 50-кубітним квантовим процесором. Сьогодні він вважається найпотужнішим у світі, пише Associated Press.

Як зазначається, фахівець ІВМ Даріо Джил, який очолює відділ досліджень квантових обчислень і штучного розуму, заявив, що вчені успішно побудували і виміряли прототип процесора з 50 квантовими розрядами. За його словами, квантовий комп'ютер такої потужності створений вперше.

Квантові обчислення — це технологія, яка ще перебуває на ранніх стадіях розвитку. Вона використовує особливості квантової фізики для здійснення обчислень з набагато більшою швидкістю, ніж у сучасних комп'ютерів. Квантовий комп'ютер - це фізичний обчислювальний пристрій, функціонування якого ґрунтується на принципах квантової механіки, зокрема, принципі суперпозиції та явищі квантової заплутаності. Такий пристрій відрізняється від звичайного транзисторного комп'ютера зокрема тим, що класичний комп'ютер оперує даними, закодованими у двійкових розрядах (бітах), кожен з яких завжди знаходяться в одному з двох станів (0 або 1), коли квантовий комп'ютер використовує квантові біти (кубіти), які можуть знаходитися у суперпозиції станів.

Зазначимо, що над створенням квантового комп'ютера також працює корпорація Microsoft, яка 12 років інвестує значні кошти в створення масштабованого квантового комп'ютера. Однак пріоритетом для розробників Microsoft все-таки є програмна складова. На щорічній конференції Microsoft Ignite, яка відбулася цього року у вересні, компанія оголосила про розробку нової мови програмування, що вже інтегрована у нову версію програмного редактора Visual Studio і оптимізована для використання з масштабованими квантовими комп'ютерами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук