Компанію Ахметова підозрюють у фінансуванні тероризму через закупівлі вугілля

СуспільствоВолодимир Пиріг, 4 листопада 20151880

Суд надав дозвіл на проведення позапланової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» у рамках кримінального провадження за звинуваченням у фінансуванні тероризму, свідчить ухвала Бабушкінського районного суду Дніпропетровська від 13 жовтня.

За даними розслідування, посадові особи компанії наприкінці 2014 — у лютому 2015 років за договором від 20 червня 2014 року купили у ТОВ «Східна Вугільно-Енергетична компанія» (Донецьк) вугілля, яке було поставлене на «Криворізьку ТЕС» і «Придніпровську ТЕС». У свою чергу «Східна Вугільно-Енергетична компанія» перераховувала гроші ТОВ «Донантрацит», які, за даними слідства, «переводилися у готівку і спрямовувалися на фінансове забезпечення терористичної діяльності».

Вантажовідправниками вугілля були ТОВ «Донвуглетехінвест», ТОВ «Ремавтоматика» і ТОВ «Ексіменерго «ПЕК», яких безпосередньо обрало саме ТОВ «Східна Вугільно-Енергетична компанія».

З квітня 2015 року відносини між ТОВ «Східна Вугільно-Енергетична компанія» та ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» припинені.

Як пишуть «Наші гроші», у процесі перевірки «ДТЕК Дніпроенерго» інспектори мають перевірити, зокрема, скільки вугілля було відвантажено від ТОВ «Східна Вугільно-Енергетична компанія», а також чи справді фірма повернула «ДТЕК Дніпроенерго» 315 млн грн невикористаних авансів. Перевірка триває з 19 жовтня по 6 листопада.

Власниками ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» є нідерландська DTEK energy b. v.(43,81%) і кіпрська DTEK Holdings Limited, що підконтрольні Рінату Ахметову, а також Фонд держмайна (25%).

Засновницею ТОВ «Східна Вугільно-Енергетична компанія» є донеччанка Олена Лимонко, директором — Тетяна Паламарчук. На Лимонко також було зареєстровано ТОВ «Енергооптторг», яке раніше було одним з найбільших постачальників групи Ахметова.

Засновниками ТОВ «Донвуглетехінвест» (Донецьк) є засновник компанії Coal Energy Віктор Вишневецький і Nertera Investments Limited (Кіпр).

Засновниками ТОВ «Ексіменерго «ПЕК» (Маріуполь) є той же Віктор Вишневецький і Nertera Investments Limited (Кіпр), директором — Андрій Агафонов.

Засновниками ТОВ «Ремавтоматика» (Дніпропетровськ) є Тетяна Грицай, директором — Микола Тананакін.

Засновниками ТОВ «Донантрацит» (Маріуполь) є компанія Nertera Investments Limited (Кіпр) і ТОВ «Донпромбізнес» (Донецьк), засновниками якого є Віктор Вишневецький і Nertera Investments Limited. Директором «Донантрациту» значиться Дмитро Фірсов, а фірми «Донпромбізнес» — Володимир Єлагін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук