Культурні події на вихідних у Львові
Фестиваль особливих театрів, «Віртуози» та спеціальна програма у музеях Львова
У Львові стартує XXXV фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». У п’ятницю, 20 травня, концертуватимуть американські українці ― скрипалька Соломія Івахів та диригент Теодор Кучар спільно з симфонічним оркестром філармонії. Вперше у Львові зазвучить музика до балету «Ніч перед Різдвом» Станковича. А також твори Чайковського та Дворжака.
У суботу ж твір Баха «Ґольдберг-варіації» поєднається з етно-ритмами сходу. Проект «Бах. Перезавантаження» проведуть в межах світового турне: його чули в Стамбулі, Москві, Парижі, Цюріху, Базелі та Абу-Дабі.
А от неділя ― день дуету поляків-віолончелістів Бартоша Козяка та Магдалени Бояновіч. Вони готують програму європейських композиторів.
«Фестиваль зараз живе своїм прекрасним духовним життям ― його не можна оцінити. І я тішуся, що фестиваль відбувається саме зараз, саме тут і саме в цей час», ― зазначив директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.
20-22 травня у Львові триватиме фестиваль особливих театрів «Шлях». До Львова, в Палац імені Хоткевича та театр імені Лесі Українки з’їжджаються поляки, білоруси та литовці, аби зіграти свої вистави на одинадцятому фестивалі «Шлях». Це 11 театральних колективів, близько 150 акторів, які покажуть різноманітні вистави на тему «Африка» – від дитячих казок до філософських роздумів про сутність людини. Буде ляльковий театр, театр тіней, драматичний театр і навіть пластичний.
«Ми сьогодні проходили з двома дівчатами по вулиці, то на нас всі оглядалися. Це є така дещиця, яка на разі розвивається. Це той момент, коли наші люди почнуть приймати і допомагати неповносправним, як звичайних членів суспільства», ― наголосила організатор фестивалю «Шлях» Анастасія Сімака.
35 музеїв беруть участь у проекті «Обери музей свого настрою». Такий проект, що триватиме до останньої червневої п’ятниці, стартував в межах Дня музеїв. 35 закладів відчиняють двері тим, хто не лише любить тематичні виставки, а й спеціальні одноденні особливі екскурсії, майстер-класи та квести. Деякі з них безкоштовні. І є навіть для малюків від двох років. Реєстрація за телефоном музею. Весь перелік атракцій на сайті lviv.travel. Найактивніші відвідувачі можуть виграти одноденну подорож Україною, областю і не тільки.
«Потрібно зробити селфі на фоні улюбленого експонату. Цю фотографію опублікувати в мережі фейсбук чи інстаграм з хештегом «Музеями Львова», ― розповіла головний спеціаліст міського управління туризму Віра Яворська.