Лауреати Шевченківської премії виплатять 40 тис. грн. через порушення авторського права

На це вони погодились у своїй мировій угоді з львівським істориком Ігорем Чорноволом

СуспільствоГанна Власюк, 5 червня 20158860

Лауреати Шевченківської премії Роман Горак та Микола-Ярослав Гнатів уклали мирову угоду з львівським істориком Ігорем Чорноволом. Згідно з нею, вони виплатять Чорноволу компенсацію у 40 тис. грн. за порушення авторського права.

Також, протягом місяця, обвинувачені зобов'язались надрукувати у газеті «Львівська газета», а протягом 2015 року - в науковому віснику музею Франка у Львові та часописі Інституту українознавства імені Крип'якевича НАН України «Новітня доба» текст публічного спростування. Вони визнають, що використовували фрагменти монографії Чорновола «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.» (2000) при написанні тому шостого «В поті чола» (2006) книги«Іван Франко» без посилань. 

Однак, згідно з текстом, вони пояснюють, що твір «В поті чола» - це наукова праця есеїстично просвітянського характеру, який за своїм жанром не потребує строгих правил цитування. Утім, під час перевидання шостого тому, вони зобов'язуються додати цитування монографії. 

Водночас, згідно з мировою угодою, Ігор Чорновол зобов'язується публічно не звинувачувати Горака на Гнатіва в плагіаті. 

«Я вважаю цю мирову угоду своєю перемогою», - зазначив Чорновол в ZAXID.NEТ. Головне - що вони публічно нададуть пояснення своїм діям, а в якому форматі - то вже їхня справа». 

Горак та Гнатів сьогодні, 5 червня, на судове засідання не з'явились. 

Раніше Чорновол вимагав від Гнатіва та Горака публічних вибачень, матеріальної компенсації 250 тис. грн. (еквівалент Шевченківської премії 2011 року) та 2 тис. дол. – в такому розмірі Горак та Гнатів свого часу отримали премію від Львівської ОДА за цей же том, а також 1 грн. моральної компенсації.

Як інформував ZAXID.NET, судовому засіданні 3-го квітня у цій справі розглядався експертний висновок, у якому визнається, що у роботі Горака та Гнатіва є плагіат.

23 березня 2011 адвокати історика Ігоря Чорновола подали в Галицький районний суд Львова позовну заяву до лауреатів Шевченківської премії Романа Горака та Миколи-Ярослава Гнатіва про захист авторського права.

Як стверджував Чорновол, цілі сторінки з тому шостого «В поті чола» (2006) книги«Іван Франко» дослівно списані з його монографії «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.» (2000).

Саме за цю книгу Горак та Гнатів отримали Шевченківську премію у 2011 році. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук