Литва відновить призов до армії

СвітОксана Руда, 25 лютого 20152910
Литва відновить призов до армії

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що в країні відновиться обов'язкова військова служба, від якої відмовилися 2008 року, інформує ВВС.

Про це лідер країни повідомила після екстреного засідання державної ради з оборони, до якої, крім президента входять прем'єр-міністр, спікер Сейму, міністр оборони і керівник литовської армії. Необхідність повернути призов пояснюється «геополітичною ситуацією».

«Держрада з оборони вирішила повернути обов'язкову військову службу строком на п'ять років, оцінивши загрози для національної безпеки. 3500 строковиків будуть призиватися щорік на 9 місяців. Це становить 1,7% усіх потенційних призовників», – заявила Грібаускайте, яка за конституцією є верховним головнокомандувачем.

Поновлення призову ще має схвалити парламент Литви.

Нагадаємо, 5 лютого міністр оборони Литовської Республіки Юозас Олекас заявив, що Литва передала українській армії елементи озброєння, про які вона просила.

Президент Литви висловила думку, що Європа повинна підтримати Україну, оскільки агресія Росії може зачепити всі країни ЄС.

20 лютого президент України Петро Порошенко підписав закон України «Про ратифікацію угоди між Кабінетом міністрів України, урядом Литовської Республіки та урядом Республіки Польща стосовно створення спільної військової частини».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук