Львів та Донецьк закликають не спекулювати на мові

СуспільствоІрина Пакош, 25 лютого 2014479219
Львів та Донецьк закликають не спекулювати на мові

Львів’яни не погоджуються із, на їх думку, несвоєчасним рішенням Верховної Ради щодо скасування "мовного закону" і закликають в знак солідарності із жителями Півдня та Сходу завтра розмовляти російською. Водночас активісти з Донецька виступили з ініціативою у відповідь - вони обіцяють 26 лютого спілкуватись українською.

У соціальній мережі Facebook активно перепощують картинку, змакетовану львівськими активістами, з написом: «Сьогодні мова не про язык! Львів за перевибори до ВР, а не за спекуляції навколо мовних і національних питань». Тому завтра у знак солідарності з жителями Сходу і Півдня закликають на один день перейти на російську мову у спілкуванні. «Пропоную усім свідомим львів'янам, які не погоджуються з тим, що ми - місто нацистів, перейти на російську мову у спілкуванні. Хоча б на день. Наприклад, 26 лютого, тобто завтра використовувати лише російську - у соціальних мережах, на каві, в роботі. Просто аби продемонструвати - питання, які розділяють країну, народжуються не у Львові», - пояснив автор ідеї. За годину повідомлення набрало понад 3,5 тис. репостів.

Водночас, активісти з Донецька виступили з ініціативою у відповідь. Як повідомляє видання Новости Донбасса, вони обіцяють 26 лютого спілкуватись українською.

"Ми донеччани хочемо виразити свою підтримку розбудові громадського суспільства в Україні, і в знак солідарності з мешканцями Західних та Центральних областей держави 26 лютого ми будемо спілкуватися українською мовою дома, на роботі, у транспорті, з друзями – всюди", - йдеться у тексті звернення.

Крім цього, львівське «Видавництво Старого Лева» у знак протесту надрукує першу книгу російською мовою одеситки Зої Казанжи «Если бы я была...».

«У ситуації, в якій зараз опинилася Україна і українці, нам потрібно об'єднуватися навколо спільних цінностей та ідеалів. І у жодному разі не дозволяти вибудовувати між собою стіну ворожнечі чи піддаватися на провокації. Зараз триває потужна інформаційна війна, спрямована на те, щоб розділити Україну та налаштувати українців один проти одного. Ми жодним чином не захищаємо закон Ківалова-Колесніченка. Це – ганебний недолугий закон. Звісно, його потрібно скасовувати і приймати інший. Але таке важливе і таке дражливе для українського суспільства питання, як закон про мову, потрібно приймати врівноважено та з врахуванням інтересів всього суспільства, а не поспіхом», - йдеться у заяві видавництва з цього приводу.

Нагадаємо, сьогодні низка відомих громадських та культурних діячів Львова оприлюднила звернення із закликом до нової влади вести зважену культурну політику, не допускаючи дискримінації громадян України залежно від мови, якою вони спілкуються чи місця проживання.

Вчора, 24 лютого, Верховна Рада скасувала мовний закон Ківалова-Колесніченка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 19

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • ijachok 28 лютого 2014, 11:38

  Есть два примера. И один проблемы в одном санатории – это факт, а Львов это "не всё так плохо"? Даже моему родному городу в Центральной Украине надо многому поучиться в плане толерантности у Львова.
  "это факт" и " я в этом уверенна" – не агрументы а концентрированная субьективность. Нельзя экстраполировать ЧАСТЬ поездки на весь регион.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • ijachok 28 лютого 2014, 11:27

  Вы издеваетесь? Прежде чем такое писать прочитали бы закон, который отменили. Да, это было ненужное решение, но никто русский язык не отменял.
  Рекомендую начинать читать самостоятельно, иногда заглядывать в первоисточники вместо бездумного повторения фраз из телевизора.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Lisovina Tais 27 лютого 2014, 11:38

  Я не вру! Я действительно из восточной Украины и приезжала к родственникам в Мукачево - Великие Лучки. Прилетели в Ужгород и остановились в санатории " Термал Стар". Пожалели, что туда приехали - дали самый старый и отвратительный номер, не пригодный к проживанию, хотя это было 4 звезды. Разговаривали с нами сквозь зубы и всячески давали понять, что нам здесь не рады. Мы даже оставили отзыв о их гостеприимстве! Можете проверить - заехали 11 августа и моя фамилия Армад Т.В. Потом заехали к родственникам в Мукачево, а потом во Львов. Были во Львове 3 дня и остановились в гостинице
  Что касается Львова, то такого негатива как в " Термал Стар" мы не чувствовали - вот я и сказала, что там не все так плохо к нам относятся, что есть и хорошие люди. Но то что вы не любите восточных украинцев - это факт! Я сама на себе это испытала! И если бы со мной не был муж ( иностранец), то отношение ко мне было бы ещё хуже - я в этом уверенна!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук