LvivMozArt: Космічна подорож
Найцікавіші події фестивалю 27 серпня
До теми
-
У кінотеатрах відбудуться спецпокази фільму «Шербурзькі парасольки».
10 фактів про культову картину ZAXID.NET -
«Щоб діти знали, що опера – то не нудно».
Вперше в Україні поставлять оперу першої української жінки-композиторки ZAXID.NET - У Львові урочисто відкрили пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту ZAXID.NET
Триває міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt. Другий день принесе музичні події для дітей, знайомство з першою українською жінкою-композиторкою та ще багато цікавого.
Програма для дітей MozArtKids
27 серпня, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, Музей Шептицького
27 серпня розпочинається спеціальна фестивальна програма для дітей, яка триватиме три дні. Інтерактив для наймолодшої публіки «В гостях у Моцарта» та «У пошуках чарівної флейти» познайомить дітей із Вольфгангом Амадеєм Моцартом та його друзями. Організатори приготували яскраві костюми, спільне музикування та цікаві ігри.
Дитячі програми відбуватимуться щодня. Розклад можна перевірити на сайті фестивалю.
За межі
27 серпня, 19:30, Lem Station
Ще з прадавніх часів людей хвилювала думка про інші світи та надлюдські можливості. Відомого віртуоза 19 століття Ніколо Паганіні звинувачували у зв’язках з дияволом за його мистецтво гри на скрипці, яке мало здатність необмеженого впливу на слухачів, вводячи їх в екзальтовані стани та викликаючи залежність. Ці технічно складні твори і досі є випробуванням для кожного скрипаля, вимагаючи бездоганної техніки, темпераменту та харизми. Натомість твір української композиторки Любави Сидоренко «Білий Ангел» стає контрастом до теми Паганіні, поєднуючи звучання голосу та електроніки, він з перших звуків викликає в уяві стан невагомості та трансцендентного польоту.
Особливим мітом для української культури стала творчість першої української жінки-композиторки Стефанії Туркевич. Перша українська жінка - композиторка сміливо втілює свою фантазію про інші світи, засобами поєднання груп великого симфонічного оркестру, створюючи звукозображальні полотна в імпресіоністичному стилі. Особливістю концерту стане світова прем’єра «Космічної симфонії» Туркевич у виконанні Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU. Сценографією до музичних творів стане відеоряд, створений на основі полотен Соні Делоне. Фіналом концерту стане фрагмент «Юпітер» з симфонічної сюїти «Планети» Ґустава Хольста, написаної на початку ХХ століття.
Виконавці: Молодіжний симфонічний оркестр України. Диригент: Віталій Алексейонок. Солісти: Яков Павленко, Софія Соловій
Songs. Night Шуберт
27 серпня, 21:00, Органний зал
Перформанс відомого австрійського урбаніста Вольфа Вердіґера в поєднанні з вокальною музикою Франца Шуберта.
До проекту Вердіґер створив цикл картин до поезії Генріха Гайне, застосовуючи в роботі також метод психоаналізу Зіґмунда Фройда. А у виконанні баритона Андрія Бондаренка прозвучать романси з циклу «Лебедина пісня»Франца Шуберта, створені на вірші Гайне. Також у програмі концерту прозвучить фортепіанна музика композитора у виконанні Titova Wiersocki Duo, у складі якого – Катерина Тітова та Едгар Вірсоцкі.
Соліст вечора – відомий український баритон Андрій Бондаренко, фіналіст конкурсу ВВС«Singer of the World». Бондаренко з тріумфом підкорює європейську сцену впродовж останніх років. Його харизма та артистичність, в поєднанні з високою вокальною майстерністю, захоплює та закохує публіку.
Повна програма фестивалю тут.