Львівська ДФС через помилку системи арештувала майно кримського програміста

СуспільствоІрина Панчишин, 4 лютого 2016, 19:37 981 0

4 лютого Державна фіскальна служба у Львівській області скасувала борг кримському підприємцю, який нарахували через помилку у податковій системі.

Підприємець, який переїхав з Криму до Львова, отримав від ДФС у Львівській області вимогу сплатити борг, а після відмови це зробити виконавча служба арештувала його майно. Як з'ясувалося, ДФС у Херсоні не обнулила кримських боргів, передала їх Львову, а наші податківці не перевірили і внесли суму у свою систему.

Кримський програміст Микита Семенов ще у грудні 2014 року перевіз свою ІТ-компанію з Сімферополя до Львова. Змінив прописку і перереєстрував фірму, щоб сплачувати податки у нашому місті.

«Я пішов до держреєстратора, дав запит на документи, які були в Херсоні по моїй підприємницькій діяльності, їх прислали сюди. Мене тут перереєстрували, після цього вони подали дані у податкову, і я вже перереєструвався у податковій. Це було приблизно 15 грудня 2014 року», — каже підприємець.

У квітні 2015 року чоловік заплатив понад тисячу гривень податку, а вже у травні отримав лист з вимогою сплатити ще чотири тисячі, мовляв, має заборгованість із єдиного соціального внеску. Підприємець підрахував — гроші хочуть стягнути за той час, коли він був ще у Криму, але за законом ці податки не треба сплачувати, тож вимогу податкової виконувати не поспішав. Згодом отримав новий лист.

«Наклали арешт. Про це я дізнався в кінці 2015 року. Арешт наклали при цьому восени, але чомусь лист мені йшов три місяці», — додає Микита.

Звідки взялася чотиризначна сума, з’ясовуємо у Державній фіскальній службі.

«Це є борг, який виник в нього за час діяльності вже на території України. Тому він в листопаді 2014 року перереєструвався на територію України і став тут платником податків», — пояснює начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Коваль.

Підприємець показав рахунки, оплачені вже у Львові, і той самий документ із боргом за травень.

«Якщо на травень, припустити, що я зовсім не платив у Львові податку, виходить десять місяців. Ми відраховуємо їх — це виходить середина 2014 року, коли я був в Криму», — каже Микита Семенов.

4 лютого після довгих переговорів у ДФС таки з’ясували, що великий борг підприємцю набіг через помилку у податковій системі. Виявляється, податкова у Херсоні не обнулила кримських боргів, передала їх Львову, а наші податківці не перевірили і внесли суму у свою систему.

Підприємці, які налагоджують бізнес після переїзду з окупованого півострова, часто зустрічаються з податковою пасткою.

«Вважаю що такі ситуації не повинні виникати. Якщо в інших кримських підприємців виникають, а я вже знайшов кількох, — то це говорить про те, що є якесь внутрішнє розпорядження і хтось платить, а хтось добивається законності», — додав підприємець Микита Семенов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук