Львівська мерія вимагає у власника аптеки «Під святим Миколаєм» повернути автентичні меблі

Якщо впродовж тижня цього не буде зроблено, чиновники звернуться до суду

СуспільствоЮлія Лавришин, 19 березня 201915970
Львівська мерія вимагає у власника аптеки «Під святим Миколаєм» повернути автентичні меблі
фото ZAXID.NET
У приміщенні старовинної аптеки у Львові відкрили супермаркет

Львівська мерія вимагає, щоб власник приміщення давньої аптеки «Під святим Миколаєм» у центрі Львова, де нещодавно відкрився супермаркет «Рукавичка», підприємець Андрій Єнкало повернув у приміщення автентичні меблі. Якщо цього не буде зроблено, чиновники погрожують звернутись до суду. Про це під час брифінгу 19 березня заявив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Йдеться про приміщення на вул. Грушевського, 23 у Львові, у якому раніше працювала аптека. Кілька років тому вона закрилась, а восени минулого року новий власник Андрій Єнкало почав у приміщенні ремонт та демонтував автентичні аптечні меблі. 17 березня у цьому приміщенні запрацював супермаркет «Рукавичка».

«Ми дали орендарю і власнику тиждень часу на процес перемовин. Орендар має відреставрувати фасад цього будинку, а власник має повернути меблі. Якщо ці умови не будуть виконані, ми звертаємося до суду», – сказав Андрій Москаленко.

У мерії припускають, що у приміщенні може бути не аптека, а щось інше, наприклад, магазин чи ресторан, однак зі збереженням автентичних інтер’єрів. «Ми говорили з власником. За його словами, жодна з аптечних мереж не погодилась взяти це приміщення в оренду. Тому ми допускаємо зміну функціоналу, однак вимагаємо відновити автентичний інтер’єр», – сказав Андрій Москаленко.

Представники «Львівхолоду» стверджують, що взяли приміщення в оренду в такому вигляді, як є зараз, а всі історичні елементи демонтував власник Андрій Єнкало.

«Приміщення під магазин за вказаною адресою компанія «Львівхолод» використовує на умовах оренди з дотриманням усіх вимог договору. Відповідно жодних та інших робіт, які б погіршували стан історичної будівлі, фасаду чи інших елементів приміщення Компанія не проводила і не планує проводити. Жодних предметів, які становлять історичну цінність, зокрема старовинних меблів чи аптекарського приладдя, від орендодавця компанія не отримувала», – йдеться в заяві «Львівхолоду», опублікованій у Facebook.

Аптеку «Під святим Миколаєм» на розі вул. Грушевського та Франка відкрили у 1926 році. Приміщення було оздоблене ліпниною із зображенням трав та змії з терезами. В радянський період, за словами начальниці управління охорони історичної спадщини Лілії Онищенко, частину історичних меблів демонтували, проте не всі.

Наприкінці 2015 року приміщення придбало ТзОВ «Аптека "Під святим Миколаєм"». Аптека тут пропрацювала ще впродовж року і підприємство продало приміщення ФОПу з Брюховичів Андрієві Єнкалу. Його дружина Зоряна володіє ТзОВ «Неон Плюс», яка займається наданням в оренду та експлуатацією приміщень.

Саме Андрій Єнкало демонтував історичні меблі та зробив перепланування. У грудні 2018 року адмінкомісія при виконавчому комітеті Львівської міської ради оштрафувала підприємця на 1700 грн за це і дала припис зберегти всі історичні елементи та демонтувати кондиціонер, який Андрій Єнкало встановив на фасаді.

Через цю ситуацію у мерії вирішили розробити програму збереження історичних аптек. Вона передбачатиме аудит таких приміщень та можливе фінансування, яке витрачатимуть на реставрацію та підтримання автентичних меблів у належному вигляді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук