Львівська міськрада частково відшкодує вартість води для мешканців чотирьох довколишніх сіл

Жителі Малехова, Збиранки, Великих і Малих Грибовичів мають встановити лічильники і укласти договори з «Львівводоканалом»

СуспільствоОрися Шиян, 21 березня 20184770

Львівська міськрада зобов'язала мешканців сіл Малехів, Збиранка, Великі і Малі Грибовичі укласти договори та встановити лічильники на водопостачання. Місто відшкодовуватиме вартість 1,5 м3 води в місяць на одного мешканця, інформує прес-служба ЛМР.

21 березня відбулася нарада у Львівській міськраді, на якій прийняли таке рішення. До 1 квітня мешканці сіл мають укласти договори на водопостачання із «Львівводоканалом» та встановити лічильники обліку споживання води. Зі своєї сторони, місто зобов’язується напрацювати механізм і відшкодовувати вартість води, необхідної в межах потреб санітарно-гігієнічних норм ‒ 1,5 м3 в місяць на одного мешканця.

«Відповідно до законодавчих норм, водопостачання може здійснюватися виключно на підставі укладених договорів. У цій ситуації є два варіанти укладення договорів. Перший – мешканці ставлять лічильники і кожен укладає договори з ЛМКП «Львівводоканал» і вступає з ним в юридичні відносини та сплачує за спожиту воду. Другий – села створюють своє комунальне підприємство, яке укладає угоду з ЛМКП «Львівводоканал» і має відносини з ними», ‒ пояснив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

У випадку відсутності лічильника на воду норма на одного мешканця становить 9 м3 води.

Додамо, що фахівці порівняли водоспоживання мешканців сіл Малехів, Збиранка, Великі і Малі Грибовичі, і мешканців Львова. Згідно з висновками було встановлено, що мешканці вказаних сіл споживають в 6-7 разів більше води, ніж львів’яни.

«До прикладу, по Львову на 1 абонента припадає 6 м3 води, на 1 мешканця 2 м3 води. У с. Малехів перевищення на 1 абонента в 7,7 рази, на 1 мешканця ‒ в 4,3 рази. У Грибовичах перевищення на 1 абонента в 4,6 рази, на 1 мешканця ‒ в 3,17 рази. Тобто 1 абонент у Львові споживає 6 м3 води, у с. Малехів ‒ 40 м3 води, 1 мешканець у Львові ‒ 2 м3 води, у с. Малехів - 9,5 м3 води», ‒ пояснили у міськраді.

Оскільки вода цим селам подавалася безкоштовно, то за 2017 рік витрати ЛМКП «Львівводоканал» на водозабезпечення сіл Малехів, Збиранка, Великі і Малі Грибовичі становили 3,5 млн грн.

Нагадаємо, з квітня водопостачання та водовідведення для мешканців Малехова, Збиранки, Малих та Великих Грибовичів стане платним. До цього воду цим селах постачали безкоштовно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук