Львівська облрада не підтримала спробу висловлення недовіри голові ЛОДА

Депутати звернулися до уряду про перегляд уже затвердженого перспективного плану утворення ОТГ

Львівська облрада не підтримала спробу висловлення недовіри голові ЛОДА
фото ЛОР
Депутати не підтримали висловлення недовіри голові ЛОДА.

Львівська облрада на сесії у вівторок, 2 червня, розглянула питання про стан проведення реформи децентралізації у Львівській області та звернулася до президента і уряду про перегляд затвердженого перспективного плану області. Це рішення підтримали 52 депутати. Водночас, ініціативу «Свободи» про висловлення недовіри голові ЛОДА депутати від БПП, «Батьківщини», НРУ та інших фракцій не підтримали.

Голова ЛОДА Максим Козицький та керівник департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда стисло доповіли депутатам про хронологію розробленння перспективного плану утворення громад області, який вже затвердив Кабмін. Напрацювання та обговорення документу із залученням експертів тривали з осені 2019 року.

Натомість депутати висловили претензії щодо того, чому не дозволено утворити деякі громади, а певні села віднесено до тої, а не іншої ОТГ.

Під час обговорення дали слово керівникам міських та сільських рад – Винників, Підгірців, Куровичів, Стебника, Сільця. Міський голова Винників Володимир Квурт заявив про «порушення базових принципів європейської хартії місцевого самоврядування» під час формування ОТГ. Також він зачитав звернення від голів деяких прильвівських сіл про «насильне приєднання до Львова» та закликав «надати політичну та правову оцінку діям ЛОДА та Кабміну при розробці перспективних планів».

Водночас заступник міського голови Львова Любомир Зубач назвав плюсом прийняття перспективного плану та формування нового адміністративно-територіального устрою України. Він закликав депутатів, які представляють спільні інтереси усіх громад області, пам’ятати про Львів.

«Не важливо, хто буде керувати, важливо, щоб люди отримували якісні послуги», – підкреслив Любомир Зубач.

Депутатка від «Самопомочі» Парасковія Дворянин, звертаючись до депутатів, зазначила, що «через амнезію руйнівки стали рятівниками», адже напрацювання перспективного плану тривало упродовж п’яти років за участю попереднього керівництва ЛОДА та депутатів облради. «Не треба з себе вдавати рятівників перспективних планів. Ви цю тенденцію започаткували», – підкреслила депутатка.

Голова облради Олександр Ганущин головну увагу зосередив на тому, щоб перешкодити утворенню Львівської ОТГ у затвердженому урядом форматі. Він звинуватив міського голову Львова, що той «побіг до зеленої влади, щоб та його підтримала» та заявив, що після сьогоднішнього рішення облради «рука в Кабміні здригнеться у частині врахування всіх "хотєлок"». Відтак Олександр Ганущин особисто закликав депутатів підтримати звернення голів тих прильвівських сільрад, які проти Львівської ОТГ.

Лише після цього він поставив на голосування звернення до президента та уряду про внесення змін до перспективного плану Львівщини та врахування інтересів Стебника, Нових Стрілищ, Волиці, Дублян Самбірського району, Соснівки та надання їм дозволу утворити окремі громади.

Разом із тим, депутати не підтримали ініціативи про визнання незадовільною роботи ЛОДА, а також про висловлення недовіри голові ЛОДА. Остання пропозиція набрала лише 10 голосів від фракції «Свобода». Усі інші фракції, зокрема, ті, що входять до нинішньої коаліції – БПП, «Батьківщина», НРУ, «Народний контроль», УКРОП – за це рішення не голосували.

Як повідомлялося, 27 травня Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області. Відповідно до рішення уряду, до Львівської ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім Львова, увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Загалом в області передбачено 73 об’єднані територіальні громади. Незгодні з рішенням уряду представники деяких сіл влаштували перекриття доріг навколо Львова.

Ще півроку до того Верховна Рада внесла зміни до законодавства, усунувши облради від процесу затвердження перспективних планів утворення громад. За чинною процедурою, перспективні плани затверджує уряд за поданням обласних держадміністрацій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук