Львівська опера святкує 70-річчя свого головного художника

Ювілей митця

Головні новини за 07 жовтняНовини Львова, 7 жовтня 2011, 23:22 1173 0

Тадей Риндзак створив сценографії до майже усіх опер та балетів цього театру.

А ще оформляв вистави в Санкт-Петербурзі, Київській опері та Донецькому театрі. У Львові його образами ми бачимо "Травіатту", "Украдене щастя", "Богему", "Бал Маскарад" та десятки інших. Вистава - це уже готовий продукт, а народжується він в оцих стінах. Художник малює на полотні екскіз.

“Кармен”, то інтермедійна завіса, а то горизонт на постійно... Тут “Тарас Бульба”, тут варіант “Запорожця”, який мав робитися в Одесі. Там “Набукко” на верху, - каже народний художник України Тадей Риндзак.

Далі Тадей Риндзак робить макет сценографії. Зараз саме починає роботу над виставою "Любовний напій".
Поруч на мольберті стоїть ескіз до постановки Донецького оперного театру "Гайдамаки". А це уже готовий макет.
І лише згодом на малярці переносять ідеї Тадея Риндзака на велетенське полотно, воно буде на цілу площину сцени заднім фоном до вистави. За фахом Тадей Риндзак архітектор, це йому помагає створювати складні конструкції на сцені. Навіть при найтрагічнішому фіналі опери чи балету, у декораціях він залишає промінь світла, вселяє надію.

“Яка би вистава не робилася, де може і того не треба, все одно йде прорив світла у фіналі. Драматично закінчується на сцені, але щоб то не було просто так в темноту, а є перспектива”, - каже головний художник Львівського театру опери та балету Тадей Риндзак.

Найближчу роботу Тадея Тиндзака "Любовний напій" ми побачимо уже взимку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук