Львівські компанії нового міністра оборони заборгували податковій понад 3 млн грн
Компанії Андрія Загороднюка розташовані у Стрию та займаються виробництвом бурового обладнання
Новопризначений міністр оборони Андрій Загороднюк є бенефіціаром низки компаній на Львівщині, які займаються виробництвом бурових установок. Дві з цих компаній мають заборгованість перед податковою службою, сукупний борг становить понад 3 млн грн.
Згідно з даними електронної декларації, яку Загороднюк оприлюднив після призначення на посаду, новий міністр оборони є засновником і бенефіціарним акціонером чотирьох українських компаній. Три з них розташовані в місті Стрий Львівської області, це є «Стрий-Інжиніринг», «Діскавері – Завод Бурового Обладнання» і «Діскавері – Бурове Обладнання». Усі компанії займаються виробництвом бурового обладнання і спеціальних вузлів для буріння та обслуговування нафтогазових свердловин.
Як йдеться в біографічній довідці, понад 10 років тому Загороднюк з партнерами викупив завод з виробництва бурових установок «Металіст» у Стрию. Після оновлення кадрів на 95%, залучення інвестицій в 20 млн доларів і півсотні західних фахівців це підприємство вийшло на рівень продажів бурових установок компанією British Petroleum.
Проте нині, згідно з даними податкової служби, компанії мають великий борг перед бюджетом. У «Стрий-Інжиніринг» борг станом на 1 серпня становив 795 тис. грн, а у «Діскавері – Завод Бурового Обладнання» – 2,4 млн грн.
Нагадаємо, Андрій Загороднюк народився 1977 року. Має дві вищі освіти, які отримав в Оксфордському університеті (спеціальність — фінанси), а також Київському національному університеті (правознавство).
Він є сином очільника і найбільшого власника групи компаній «Надра» (Nadra Group) Павла Загороднюка. Компанії групи займаються сервісом в нафто- і газодобувній галузях.
У вересні 2015 року Андрій Загороднюк очолив Проектний офіс реформ Міністерства оборони України. Також є членом наглядової ради «Укрнафти», більш як 40% акцій якої належать структурам українського олігарха Ігоря Коломойського.
5 липня 2019 року був призначений позаштатним радником президента України Володимира Зеленського, а 9 липня — членом Наглядової ради державного концерну «Укроборонпром».
Відомо, що із початком війни на Донбасі очолювана Андрієм Загороднюком компанія постачала українським військовим пічки-буржуйки, а також перероблені з броньованих інкасаторських автомобілів машини швидкої допомоги.
Цікаво, що раніше Загороднюк стверджував, що поєднувати роботу з буровими установками та в Офісі реформ Міноборони виявилося неможливим, тому на два роки йому довелося піти з бізнесу. «Нічого спільного між нафтогазовим машинобудуванням і військовим управлінням немає, це дві різні планети. Тобто два з половиною роки я практично не з'являвся на роботі. Дивним чином компанія залишалася на плаву і продовжувала працювати», – заявляв теперішній міністр оборони до свого призначення на посаду.
До слова, нову міністерку освіти розкритикували через помилки у дописі на Facebook.