Львівські курсанти місяць харчуються як солдати НАТО

З нового року таке ж харчування можуть запровадити в усіх армійських їдальнях

Головні новини Львова 21.10Ірина Папірник, 21 жовтня 2015, 17:53 1483 2

Від старту експериментального харчування українських військових минув рівно місяць. Під цей експеримент підпали не тільки львівські курсанти, але й одеські. Відтак під час обіду, сніданку та вечері курсанти мають шведський стіл. Наприклад, на обід у них 3 види гарнірів, 2 види м`яса та 3 салати, а ще 3 види супів, а також фрукти.

Курсанти Академії сухопутних військ можуть взяти всього потроху або попросити, до прикладу, лише подвійну порцію м’яса. Самі курсанти від такого харчування в захопленні.

Ігор Крокес, до академії служив за контрактом, запевняє, що колишня солдатська кухня і нинішня – небо і земля.

«Там давали різні каші, а тут таке, що колись бабця готувала вдома. Ти приходиш сюди, сідає і згадуєш своє колишнє життя», – зізнався хлопець.

Їдять курсанти за таким принципом місяць. Скільки їх приходить у їдальню – знають завдяки сканерам. Аби гроші використовували за призначенням, продукти закуповують через електронні торги. Тобто навчальні заклади не отримують коштів, а лише продукти. До Львова їх постачають 5 фірм.

«Вони постачають продукти згідно з нашими заявками, і вартість набору продуктів має бути 57 грн і 24 коп., не більше. Набір продуктів дуже великий – це 248 назв», – розповів заступник начальника академії Йосип Саєвич.

До порівняння, досі було лише 30 найменувань продуктів. Хоча витрати на них такі самі, як і зараз.

«Фактично, фірма за харчування військовослужбовців отримувала 61,44 грн і на сьогодні, якщо взяти разом з утримуванням наших працівників, плюс ще додають комунальні послуги – обходиться близько 62,25 грн», – зазначив в.о. начальника академії Олександр Сивак.

Триватиме експеримент до 22 грудня. Якщо він буде вдалим, то вже з наступного року таке харчування запровадять і в армійських їдальнях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук