Львівські науковці представили законопроект про захист кримчан

Робоча група фахівців Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України розробила свою версію законопроекту «Про права корінних народів України».

Законопроект розіслали на розгляд народним депутатам України.

Згідно із законопроектом кримські татари, караїми та кримці визнаються корінними народами України ­–  тобто тими, які зазнавали утисків від інших народів, живучи на своїй землі та потребують державного сприяння та захисту.

У документі чітко розмежовані поняття «титульна нація» та «корінні народи», визначена роль і статус кримського народу. Крім того, передбачається фінансова підтримка українських ЗМІ в Криму в умовах російської окупації.

Як розповів голова Ради ГО «Інститут громадянського суспільства» в Криму Рустем Аблятіф, після прийняття цього законопроекту кримчани можуть позиватися до Європейського суду з прав людини щодо повернення Криму Україні. «Закон підтверджує, що держава визнає мене як громадянина України, дає мені право на мову, освіту, самовизначення», – зазначив Аблятіф.

Як зазначила співробітник інституту Леся Корнат, за роки незалежності України до Верховної ради було подано 8 законопроектів про концепцію етнонаціональної політики. Проте жоден із них так і не дійшов до розгляду.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук