Замість стильного одягу – шиють маски. На час карантину львівські підприємці перепрофільовують своє виробництво. Пошиття відомого брендового одягу «Авіація Галичини» тимчасово припинили, але працівники і машинки не відпочивають. У цехах натомість започаткували пошиття таких необхідних у цей період захисних масок.
Тканини для фірмових футболок та світшотів поки що відклали на бік. Та у цеху пані Галина та ще з два десятки швей на період карантину роботи не припиняли. Три хвилини і захисна маска готова.
«Маска трьохшарова: всередину вставляємо фільтр, який служить захистом. Маска є проста в пошитті, нічого такого складного немає, віримо в те, що вона захищає людей», – розповіла швея пані Галина.
Ідея шити дефіцитний товар у холдингу емоцій «!FEST» виникла одразу з оголошенням пандемії у Львові. Найголовнішим стимулом було зберегти роботу для своїх працівників та забезпечити власні потреби у засобах індивідуального захисту. Далі – закупили матеріал і вже декілька днів люди працюють в цеху та віддалено удома.
«Як тільки ми оголосили, що беремося до пошиття масок, то дуже багато охочих. Насправді, ми розуміємо, що потреба є, це і від приватних структур, які зараз працюють для забезпечення тих елементарних сервісів у місті, а також від приватних клінік і державник лікувальних закладів», – розповів керівник піар-відділу холдингу емоцій «!FEST» Тарас Маселко.
Умови праці на час карантину теж особливі. Дезінфекція передусім.
«У зв’язку зі зміною формату діяльності швейного цеху ми тут запровадили ті процедури, які у нас вже діяли в закладах громадського харчування. Це допуск до роботи після заміру температури, це обробка рук, зміна робочого одягу, а також видача одноразового одягу в межах цеху і проведення дезінфекції кожні три години», – запевнила керівниця відділу санітарії холдингу емоцій «!FEST» Марина Мєдвєдєва.
За день фабрика зможе виробляти до 4 тисяч засобів захисту. Їх мають намір реалізовувати по 10 грн.
До слова, у вівторок, 24 березня, під час брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на важливості використання захисних масок у місцях скупчення людей в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції. Зокрема він акцентував увагу на магазинах та громадському транспорті.
«Я вважаю, що маски потрібні нам, у першу чергу, для власної безпеки. І продавець у магазині має бути в масці, і людина, яка заходить, має бути в масці. Це – питання нашої безпеки. Закон цього не пропише. Велике прохання до всіх – якщо ви заходите в автобус, тролейбус, магазин чи аптеку – беріть маску», – зазначив мер.
Нагадаємо, як раніше повідомляв ZAXID.NET, благодійники та підприємці вже долучилися до збору коштів та закупівлі необхідного медичного обладнання та медзасобів. Зокрема у Львові Гарнізонний храм ім. святих Петра і Павла оголосив збір коштів на апарат штучної вентиляції легень. Львівська лікарня швидкої допомоги вже отримала 500 експрес-тестів на коронавірус. Окрім того, вже 4 млн грн для лікарень Львова надали компанії «Ензим» і «Кормотех», а «Епіцентр» має закупити для лікарень 100 апаратів штучної вентиляції легень. Львівська IT-компанія SoftServe витратить 10 млн грн на протидію коронавірусу. А Meest Express виділить на боротьбу з епідемією 20 мільйонів гривень.