Львівські підприємці вимагають столичну владу припинити сміттєву блокаду міста
Представники самоврядних ринків Львова ― а це декілька тисяч підприємців ― звернулись до керівництва держави припинити штучну сміттєву блокаду міста, адже є вже реальна загроза життю і здоров'ю львів'ян.
Як йдеться у їхній заяві, намагання перекласти усю відповідальність на міського голову провалюються. Думаючі львів'яни чітко розуміють, чому компаніям, які вивозять сміття зі Львова, заблокували роботу. Потопити у відходах таке успішне місто, як Львів, не вдасться.
«Ми вирішили, що нам треба виступити. Тому що львів'яни завжди були попереду всіх починань, які є. Просто так угробити краще місто в Україні і кращого мера ― це переходить усі межі», ― зазначила директор ПП «Наш ринок» Тетяна Маріч.
Львів'яни готові захистити себе і керівництво міста, яке собі ж собі обрали, запевнили активні підприємці чотирьох самоврядних ринків Львова. Вони закликали центральну владу поважати вибір львів'ян і припинити політичний тиск, заручниками якого є прості люди.
«Ми повинні розуміти, що для захоронення і вивозу сміття полігони заблоковані тільки вказівкою Порошенка і Гройсмана. Ми це маємо розуміти, бо в нас почнуться зараз хвороби. Дійсно фізичне знищення. І президент хоче знищити мене як фізичну особу, і мою сім'ю, і наших львів'ян», ― розповіла голова Асоціації самоврядних ринків України Віра Чванова.
Також вимагають негайно розблокувати регіональні полігони для тимчасового вивезення ТПВ з міста.
Нагадаємо, сьогодні Львівська міська рада оприлюднила копії відмов органів самоврядування та обласних адміністрацій щодо прийняття сміття зі Львова. Загалом від початку 2017 року місто отримало 229 офіційних відмов, на 257 звернень не надійшло жодної офіційної відповіді.
Додамо, що через проблеми з вивозом сміття, яке відмовляються приймати більшість навколишніх полігонів ТПВ, і припинення роботи трьох з шести приватних компаній, що вивозили сміття, у Львові накопичилося близько 9 тис. тонн відходів. Відтак мерія Львова повторно звернулася до РНБО та Кабміну з проханням ввести у місті надзвичайний екологічний стан, хоча після попереднього такого звернення, надісланого 12 червня, офіційної реакції від Кабміну та РНБО не було.