Львівські волонтери створили виробництво для працевлаштування бійців АТО

Додатково створять робочі місця спеціально для «візочників»

Головні новини Львова за 08.09Оксана Лабойко, 8 вересня 2015, 19:11 1417 0

Львівські волонтери відкрили реабілітаційно-виробничий центр «Патріот», в якому працевлаштовують учасників АТО. Почали із виготовлення туалетного паперу. На роботу вже взяли вісім демобілізованих військових. Але створюють ще чотири робочі місця спеціально для візочників. Їх вчитимуть робити свічки та ікони.

Ще недавно вони всі тримали у руках автомати, але зараз намагаються про це забути і повернутися до мирного буття. Але життя змусило опановувати абсолютно нову для себе професію.

«Я колись працював на автозаправці, звільнився, бо там мала зарплата, а тут волонтери дали нормальну роботу, нормальну зарплату, та я пішов. Робота не тяжка, нормальна, графік роботи мені підходить», – розповів учасник АТО Микола Кулинич.

А от Дмитра Чернявського і колишня робота влаштовувала, і зарплата. До АТО був програмістом, та працював неофіційно і повернутися на попереднє місце не зміг.

«Я працював неофіційно і таке робоче місце не зберігається. Коли звільнився з армії, прийшов, але сказали: немає місць», – пояснив колишній боєць Дмитро Чернявський.

Саме таку відповідь, констатують волонтери, чують чи не половина тих, хто віддав рік життя служінню Батьківщині. Тож взялися допомагати бійцям .

«Хлопці вертають сюди і вони залишаються без нічого. Їхній героїзм тут нікому не потрібен, на жаль. А саме такий бізнес вибрали, тому що таке виробництво є нескладне і можна легко навчити працювати людину без спеціального фаху», – зазначив волонтер ініціативи «Допомога армії України» Руслан Швагуляк.

Самі ж військові вважають, що у колективі, де всі свої, будь-яка робота легка.

«Те, що свій колектив, то добре, звичайно. Дискомфорту нема. Всі свої. Як на мене, не важко повертатися до мирного життя. Рік пройшов, ну і пройшов», - розповів учасник АТО Олег Кумечко.

На виробництві зараз вісім працівників. Та мають ще чотири вакантних місця для бійців з особливими потребами.

«Маємо одне робоче місце для інваліда-колясочника, яке пов’язане із виробництвом свічок. Будь-хто без проблем із цією роботою справиться. Нічого складного. Заливаєш віск у форми, потім виймаєш і підрізаєш. Також в нас є місця для колясочників, яких ми готові навчити робити ікони. Той же ж принцип роботи. Заливається матеріал у форми, потім малюється, один словом це не складно», – пояснив Руслан Швагуляк.

Волонтери кажуть, готові створити і більше робочих місць. Та приміщення, яким користуються безкоштовно, не дозволяє, а платити за оренду не мають чим.

«В нас тут були складські приміщення, але допомагати армії – це є наш спільний обов’язок. Важко бути там, а те, що ми тут робимо, це є малесенький мізер», – каже власник приміщення, підприємець Олег Рудницький.

Та наразі цей підприємець єдиний, хто погодився допомогти з приміщенням. Тож у «Патріоті» сподіваються, що відгукнуться й інші підприємці. І чекають на тих, хто хоче зайняти вакантні робочі місця. Кажуть, навіть мають автомобіль, яким можна довозити колясочників на роботу.

Охочі можуть звертатися за телефоном: 067 370 71 21 або за адресою: м. Львів, вул. Пластова, 7.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук