Львівський музей історії релігій відреставрують за ₴20 млн

Реставрація триватиме до кінця 2019 року.

Львівський музей історії релігій відреставрують за ₴20 млн
Зали львівського музею релігій реставрують ще до кінця 2018 року

У Львівському музеї історії релігії проведуть комплексну реставрацію. Керівництво установи уклало угоду щодо виконання цих робіт із компанією «Еталон-Ком» за 19,98 млн грн.

Музей розташований у західній частині монастирського комплексу Домініканів, який є пам’яткою архітектури національного значення. Музей працює з 1973 року, з того часу тут проводили лише поточні ремонти, проте є потреба провести комплексної реставрації залів музею, приміщень фондосховища, підвалу. Цього року на початок реставрації із бюджету Львівщини виділили 5,3 млн грн, повідомив ZAXID.NET директор музею Олег Малиць.

Музей займає приміщення загальною площею 2800 м2. Відповідно до проектно-кошторисної документації, на проведення реставрації, ремонт системи опалення, водопостачання, електропостачання влаштування системи пожежогасіння необхідно витратити 22 млн грн.

У тендері на реставрацію залів музею змагалися двоє учасників. Пропозиція ТзОВ «Еталон-Ком»» виявилася дешевшою, тож замовник уклав із ним угоду на виконання робіт до 31 грудня 2019 року. Цього року будівельники замінять енергомережу та проведуть підготовчі роботи для влаштування системи пожежогасіння. Реставруватимуть низку експозиційних залів: первісних релігій, відділ юдаїзму, відділ історії католицької церкви, греко-католицької церкви, православ’я, протестантизму і вірменської церкви, розповів Олег Малиць.

Експозиційні зали Львівського музею історії релігії відреставрують

За словами директора музею, у подальшому реставраційні роботи відбуватимуться також у кабінетах, фондосховищі та у підвалі музею.

«Музей на час ремонту закриватися не буде. Основну експозицію доведеться демонтувати, проте у нас є два експозиційні зали, і вони будуть відкриті для відвідувачів. Підземелля доведеться на певний час закрити для туристів», – повідомив Олег Малиць.

За даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ «Еталон-Ком», засноване у 2016 році, належить львів’янину Роману Лобаю, який раніше був помічником народного депутата Володимира Парасюка та проректором з адміністративно-господарської роботи у Львівському державному університеті фізкультури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук