Львівський суд виселив із Порохової вежі ресторан архітекторів
Спілка архітекторів разом із Львівською облрадою працюють над укладенням нової угоди, яка б дозволила підприємцям працювати в Пороховій вежі
Господарський суд Львівської області задовольнив позов Управління майном спільної власності Львівської облради і виселив з Порохової вежі ресторан архітекторів.
Як повідомляють «Наші гроші. Львів», суд дійшов висновку, що Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів майже два роки незаконно здавала в оренду 100 м2 на першому поверсі Порохової вежі (вул. Підвальна, 4).
«Визнати частково недійсним договір про співпрацю між Львівською обласною організацією Національної спілки архітекторів та фізичною особою-підприємцем у частині передачі відповідачу в користування частини нежитлових приміщень першого поверху за адресою вул. Підвальна, 4. Усунути перешкоди в користуванні власністю Львівської обласної ради шляхом виселення фізичної особи-підприємця із займаних приміщень», — вказано у рішенні суду.
Сама Порохова вежа є комунальним майном Львівської облради. На початку 1990-х її передали у безоплатне та безстрокове користування Львівській обласній організації Національної спілки архітекторів України. У травні 2015 року спілка архітекторів відкрила у Пороховій вежі «клубний ресторан», яким займалася Інна Яцейко.
Втім, у березні 2016 року депутати Львівської облради запропонували Управлінню майном Львівської облради виселити з Порохової вежі ресторан і укласти з спілкою архітекторів договір про оренду, в якому передбачити термін і плату за користування комунальним майном.
«Між обласною радою і спілкою архітекторів взагалі немає ніякої угоди. Є тільки рішення про безоплатне користування. І вони самовільно уклали якусь угоду про співпрацю з іншими підприємцями. Як користувачі, яким надали це приміщення для здійснення статутних завдань, запустили туди юридичну особу для того, щоб вона займалася господарською діяльністю», – заявляв ZAXID.NET начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Микола Бандра.
Під час судового розгляду юристи управління майном спільної власності ЛОР наполягали, що договір між спілкою архітекторів та підприємцями «по своїй суті є погано прихованим договором оренди». Такий документ архітектори мали погодити в управлінні майном ЛОР, окрім того за оренду приміщень підприємці мали сплачувати кошти до обласного бюджету. Оскільки цього не було, то управління майном й звернулося до суду.
Господарський суд задовольнив вимоги управління майном, зобов'язавши підприємців звільнити комунальне приміщення і сплатити 1 378 грн судового збору.
Водночас заступник голови правління Львівської обласної організації архітекторів з фінансово-господарських питань Богдан Гой заявив ZAXID.NET, що спілка архітекторів подала апеляцію на рішення суду.
«Ми подали апеляцію. Але проблема не в рішенні суду. Ми зараз співпрацюємо з обласною радою, оскільки виступаємо за те, аби все було законно. І депутати нас підтримують, оскільки є розуміння, що ніхто тут не займається зароблянням грошей і спілка працює над тим, аби забезпечити експлуатацію пам'ятки архітектури, проводити поточні ремонти, оплачувати комунальні платежі. Але проблема в тому, що немає механізмів партнерської співпраці держави і бізнесу», — розповів Богдан Гой.
За його словами, спілка архітекторів разом із Львівською облрадою зараз працює над укладенням нової тристоронної угоди — між ЛОР, спілкою архітекторів та підприємцями.
«Найгірше, що в Україні немає напрацьованих таких схем. Знов доводиться вигадувати велосипед, хоч в усьому світі це абсолютно нормальна практика. Це нормально, коли підприємці співпрацюють з громадською організацією. Адже не завдання архітекторів організовувати харчування гостей. На всі навчання, конференції, виступи у нас є своя людина, яка на партнерських засадах обслуговує гостей. Чому б це не зробити легально, нормально і хай воно так функціонує?» — пояснив Богдан Гой.
Угоду між спілкою архітекторів та облрадою планують підписати цієї осені.