Львів’яни не зможуть від'єднатися від централізованої тепломережі до кінця опалювального сезону
Встановлювати індивідуальне опалення мешканці можуть лише в міжопалювальний період
У будинку №7 по вул. Тролейбусній поки що зимуватимуть із чавунними батареями. Хоч виконком ЛМР 13 жовтня дозволив мешканцям будинку від'єднатися від центрального опалення, але встановлювати нову систему можна лише у міжопалювальний сезон.
«Ми тепер змушені чекати, коли завершиться опалювальний сезон, і тільки тоді установлювати. Бо зараз обрізати стояки – незаконно. І ми переживаємо, що можуть бути якісь певні нам штрафи», – розповів пан Олександр, місцевий мешканець.
А ось пан Олег уже майже місяць користується новеньким котлом. Три тижні тому чоловік та його сусіди від'єдналися від централізованої системи теплопостачання та перейшли на індивідуальне опалення – встигли зробити це до початку сезону.
Тож економію, розповідає пан Олег, вже відчуває. Пакет документів до спеціальної міжвідомчої комісії подав ще в квітні. А ось виконком надав дозвіл 15 вересня.
«Люди мають можливість подати документи через ЦНАПи для того, щоби погодити на комісії відключення від системи централізованого опалення цілого будинку. Тому що є постанова кабінету міністрів, яка регламентує: відключитися від індивідуального опалення може лише цілий будинок», – пояснила Ірина Маруняк, голова міжвідомчої комісії.
Відрізати одну чи декілька квартир – згубно для усієї будинкової системи, бо вона розбалансується, стверджують у ЛМКП «Львівтеплоенерго». Окрім того – це недобросовісно, якщо говорити про сусідів. Бо в помешканні з індивідуальним опаленням стояк від централізованого все одно залишається.
«Тепло віддається в помешкання, в яких встановлене індивідуальне опалення. У той же час лічильник рахує все тепло, яке є використане будинком, ділиться на споживачів, які залишилися абонентами теплоенерго», – розповів Володимир Штейбарт, головний інженер ЛМКП «Львівтеплоенерго».
Звернення про відімкнення від центрального опалення міжвідомча комісія розглядає кожні два тижні. Проте, якщо запрацює новий закон про ЖКГ, який схвалили у Верховній Раді, заяв може побільшати.
Новий закон «Про житлово-комунальні послуги» дозволить власникам квартир у багатоквартирних будинках від’єднуватись від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води за умови наявності певної кількості вже відключених квартир у будинку.