Люди, які отруїлись блідою поганкою, сплутали її з печерицею, сироїжкою чи білим грибом

Досвідчені грибники пояснили різницю між отруйними та їстівними грибами

Головні новини Львова 09.10Юрій Герун, 9 жовтня 2017, 21:06 2717 0

Сезон грибних отруєнь у розпалі. На Львівщині одразу шестеро людей опинились в реанімації. Найімовірніше, у їхні страви потрапила смертельно отруйна бліда поганка. Її, очевидно, сплутали зі схожими їстівними грибами.

Серед постраждалих ‒ родина із Радехова. В реанімацію потрапили мати, батько, їхній 15-річний син та сусідка, яка прийшла у гості. Гриби, які вживали напередодні, з їхніх слів, схожі на парасольки та сироїжки та не потребували довгої термічної обробки. Окрім них у відділенні обласної клінічної лікарні ще один житель Радехова та жінка ромської національності із Жидачева. У всіх пацієнтів ознаки печінкової недостатності.

«Всі пацієнти, які лишилися в реанімаційному відділенні ‒ їх зараз є четверо ‒ стан є вкрай важкий. За даними біохімічними, є ті ураження, які здебільшого дає отруєння блідою поганкою», ‒ пояснює заступник головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Лілія Юхимів.

Сусідку уже перевели у гастроентерологічне відділення цієї ж лікарні, та говорити про обставини отруєння жінка не хоче, лише повторює, аби люди не їли грибів.

Пан Василь ‒ грибник із сорокалітнім стажем. Бліду поганку від їстівних відрізнить одразу. Та навіть досвідчений майстер «тихого полювання» знає підступність смертельного гриба. Каже, якщо є найменша підозра гриб без сумнівів викидає.

«Дуже бліду поганку плутають перш за все з лісовою печерицею, зеленою сироїжкою, білим грибом маленьким. Цей гриб, який називається лісова печериця, а як його не сплутати, бо він має запах анісу. В блідої поганки цього не буде і корінь буде грубий», ‒ пояснює грибник Василь Шумелда.

Експерти впевнені: якщо знати, як виглядає бліда поганка, сплутати гриб буде неможливо. Бліда поганка, або як її називають у народі гадючий мухомор, має зелену шапинку. Вона не темніє, завжди залишається білою.

«Як виглядає бліда поганка: ми можемо побачити і яйце, з якого формується цей гриб, і бачимо пластинку, і ось можемо побачити, як виглядає пластинка, коли видно такі ось трубочки», – демонструє малюнок доцент кафедри ботаніки ЛНУ ім. Івана Франка Микола Пірогов.

Всі частини гриба однаково отруйні. Теплова обробка не зменшує дію токсинів. Вони впливають, в основному, на печінку, руйнуючи її клітини, а також викликає пошкодження клітин крові.

Нагадаємо, наприкінці вересня на Львівщині уже був зафіксований летальний випадок від отруєння блідою поганкою - помер 47-річний чоловік з Яворівщини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук