У Львові відкрили перший майданчик прийому будівельного сміття і поламаної техніки
Майданчик працюватиме лише для мешканців Львова і прийматиме обмежені обсяги сміття
До теми
У середу, 1 серпня, у Львові почав роботу перший майданчик для прийму будівельних відходів, меблів та техніки. Однак обсяг сміття, яке може здати одна людина, обмежений. У міськраді такі обмеження пояснюють тим, що відходи приймають безкоштовно і не хочуть, аби цим скористалися будівельні та ремонтні фірми з комерційною метою.
У повідомленні ЛКП «Львівспецкомунтранс», на території якого на вул. Жовківській, 18 запрацював майданчик, зазначається, що здати відходи можуть лише мешканці Львова і в обмежених кількостях. Один мешканець може здати не більше однієї одиниці меблів, техніки і сантехніки на місяць, а також не більше двох автошин і 20 кг скла. Також прийматимуть віконні і дверні рами, полімери, папір, метал, гілля дерев, цеглу, плитку, штукатурку, ліміти на які не встановлені.
Заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак у коментарі ZAXID.NET пояснив обмеження в обсягах прийму відходів тим, що сміття приймають лише від фізичних осіб і не приймають від фірм, які надають послуги з ремонту, будівництва тощо.
«Ми робимо те, що вже зробили в усій Європі. Не може людина, яка міняє в машині старі покришки, привезти їх 20 штук. Приїхала машина з якогось будівництва з купою сміття і просять прийняти його безкоштовно. Я так розумію, що вони з власника будинку візьмуть гроші за утилізацію, а на майданчик здадуть безкоштовно. Але майданчик – це не полігон. Ми надаємо послуги мешканцям Львова. Щоб коли у мешканця побився унітаз і він купив новий, у нього була можливість здати старий, а не вночі викинути в сміттєвий бак. Так вся Європа працює», – заявив Бабак.
Водночас на питання ZAXID.NET про те, чому б не запровадити платний прийом будівельних відходів у великих обсягах, зокрема і від фірм, Бабак відповів, що наразі у «Львівспецкомунтрансу» немає таких потужностей. Він також зазначив, що будівельні відходи у великих обсягах фірми мають вивозити і шукати, де їх утилізувати, самостійно.
Крім того, мешканцям, щоб здати відходи, доведеться їх не лише самим привезти на вул. Жовківську, а й надати копію паспорту, свої контактні дані та згоду на обробку персональних даних.
«У Німеччині мешканці самі привозять і стоять в черзі, щоб здати свої меблі чи техніку і заплатити за прийом. Ми ж приймаємо безкоштовно. І я закликаю львів’ян починати Європу з себе – не викидати старі речі в сміттєві баки», – сказав Бабак.
Утім, наразі невідомо, чи буде прийом безкоштовним на постійній основі. Згідно з рішенням виконкому, майданчик працюватиме безкоштовно три місяці, після чого у мерії проаналізують його ефективність і вирішать, чи запроваджувати оплату за прийом відходів.
Водночас, за словами Бабака, у мерії планують відкрити такі майданчики у кожному районі міста. Другий має з’явитися на Сихові.