Медики психоневрологічного диспансеру у Львові пікетували обласну раду

Працівники Львівського обласного психоневрологічного диспансеру виступають проти ліквідації закладу

У вівторок, 15 травня, працівники Львівського обласного психоневрологічного диспансеру зібралися на пікет під стінами обласної ради. Вони виступають проти ліквідації їхнього диспансеру і приєднання до Львівської обласної психіатричної лікарні. Медики диспансеру стверджують, що ці зміни проводять без жодного попередження, за їхніми спинами й підозрюють, що хтось зазіхнув на приміщення диспансеру.

«Нас не лише не попередили, нас обдурили. Місяць тому на зборах трудового колективу нам сказали, що жодних змін, жодних реорганізацій не планується. І тут на сайті обласної ради ми випадково побачили проект рішення щодо нашої установи: ліквідація нашої установи шляхом приєднання до обласної психіатричної лікарні. Але у проекті рішення нічого не сказано про те, що буде з нашими робочими місцями, з працівниками. Департамент охорони здоров’я не йде з нами на контакт, ми хотіли отримати пояснення, але зустрічі не добилися», - каже голова профспілки диспансеру Мирослава Луцишин.

У психоневрологічному диспансері працює 230 працівників, а майже 15 тис. пацієнтів стоїть на обліку. Яка буде їхня подальша доля, працівники не знають.

«Ця реорганізація відбувається всупереч усім існуючим документам. Вся Європа, ВООЗ працює на децентралізацію психіатричної служби, натомість нам пропонують централізацію. Але найприкріше те, що все це робиться за нашими спинами. Тому напрошується думка, що якась група зазіхнула на приміщення, в яких знаходиться диспансер, і хоче перепрофілювати їх в абсолютно не медичні. Ніхто нічого не сказав, що буде з колективом, тому це нагнітає напруження і серед працівників, і серед пацієнтів та їхніх родичів», - каже головний лікар психоневрологічного диспансеру Володимир Яєчник.

ZAXID.NET попросив директорку департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірину Микичак прокоментувати ситуацію, що виникла навколо психоневрологічного диспансеру.

«На Львівщині, як і загалом в Україні, відбувається реформування медичної допомоги. Реформа психіатричної допомоги відбувається точнісінько так, як перед тим ми реформували фтизіатричну службу. І досвід показує, що ми робимо правильні кроки. Авторами концепції реформування психіатричної допомоги є група провідних психіатрів, яку очолює професор Олександр Фільц, і ця концепція була напрацьована ще кілька років тому. І вона цілком відповідає концепції реформування психіатричної допомоги в Україні», - каже Ірина Микичак.

За словами директорки департаменту, зараз на Львівщині впорядковують мережу надання психіатричної допомоги. І згідно з проектом рішення Львівської обласної ради, обласний психоневрологічний диспансер має бути приєднаний до Львівської обласної психіатричної лікарні.

«Переважна більшість працівників диспансеру буде переведена на роботу в обласну психіатричну лікарню. Але це не буде поширюватися на тих працівників, які мають глибоко пенсійний вік або кваліфікація яких не відповідає вимогам стаціонару третього рівня медичної допомоги», - каже Ірина Микичак.

Що буде з приміщеннями психоневрологічного диспансеру? Ірина Микичак не знає, бо департамент охорони здоров’я не відповідає за приміщення, питання майна є у компетенції сесії Львівської обласної ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук