Мер Львова вимагатиме змін у сфері місцевого самоврядування
До президентських виборів в Україні слід прийняти усі необхідні зміни до законодавства у сфері місцевого самоврядування.
Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий під час ІІ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування, який триває у Львові.
«Ми 23 роки в Україні говоримо про важливість місцевого самоврядування. Дуже активно про це говорять політики, які йдуть на вибори. Але обіймаючи високі посади, вони починають про це забувати, бо їм треба віддати щось зі своїх повноважень, а цього робити вони не хочуть. І в цьому полягає велика трагедія. Бо управляти вони не можуть, це нереально, в сьогоднішній час інформаційних технологій не може одна людина робити все, має бути делегування повноважень. Тим більше, що громади зараз мають достатньо високий рівень. У містах рівень фаховості є достатньо сильним», - зазначив Андрій Садовий.
На його переконання, якщо Україна має шанс відбутися і стати успішною, то це можна зробити тільки на платформі потужного місцевого самоврядування.
«Але не треба мати ілюзій, що хтось це зробить, що це комусь можна делегувати. Ні! Це задача кожного міського голови, кожної міської ради, кожного сільського голови, кожної сільської ради бути активним, бути твердим, добиватися свого. Якщо ми зуміємо цю синергію скоординувати, а я переконаний в цьому, ми за два місяці зможемо ту складну дорогу пройти», - наголосив міський голова Львова.
Андрій Садовий заявив, що до кожного політика, який балотуватиметься на пост президента, вимога №1 - підпис його під зобов’язанням, що він до виборів зробить все можливе, щоб ці усі зміни були впроваджені.
«Не після виборів, а до виборів. Я буду мати з кожним кандидатом в президенти персональну розмову, і буду зобов’язувати його це зробити. Якщо цього він не зробить, я буду публічно виступати, що ця людина є ворогом України і ворогом місцевого самоврядування», - зазначив мер.
Нагадаємо, Форум місцевого самоврядування має на меті звернути увагу суспільства на роль органів місцевого самоврядування у підтримці розвитку громадянського суспільства, а також ініціювати конкретні зміни, спрямовані на надання більших повноважень місцевим громадам та виокремлення механізмів успішного місцевого розвитку.