Мешканці Дрогобича обурені вивозом сміття неподалік своїх будинків
Очистити від непотребу територію поблизу житлових будинків місцева влада пообіцяла за тиждень
Майже два місяці поспіль мешканці вулиці 22-го січня у Дрогобичі прокидаються під гуркіт сміттєвозів та живуть серед смороду. Все тому, що протягом цього часу кожного дня на територію комунального підприємства, яке розташоване неподалік житлових будинків, з десяток машин вивантажують гори сміття. Пізніше більша вантажівка вивозить його частину за межі міста. Такому «сусідству» дрогобиччани не раді.
«За двісті метрів звідси ми збудували дитячий майданчик. Проте гратися з дітьми там не можемо, бракує чистого повітря, щоби дихати. Ще на вулиці відсутнє центральне водопостачання, тому кожен будинок має власну криницю, звідки люди беруть воду. Її ми використовуємо не лише для технічних потреб, а й кухонних. І боїмося, що всі нечистоти, які є на смітнику, просочаться у ґрунт, відтак дістануться води. У нас вдома діти маленькі», ‒ розповідають жительки вулиці 22-го січня Катерина Хоньків та Галина Стангред.
Місцеві розповідають, що раніше непотріб із Дрогобича возили до села Брониця, що за 7 кілометрів звідси. Проте через протести тамтешніх мешканців, які відбулися на початку лютого цього року, полігон закрили. На неодноразові звернення активістів мерія та комунальне підприємство, де розташований смітник, таки відреагували. Очистити територію від сміття, а також продезинфікувати її, чиновники пообіцяли через тиждень. Також вони пояснили, чому щоранку завозять сюди відходи.
«Менш габаритними машинами вивозити сміття на великі відстані невигідно. Тому на територію комунального господарства вранці приїжджають малі за вмісткістю вантажівки, що вивантажують непотріб, а після цього ‒ великі. Вони вже вивозять його за 120 кілометрів звідси. Коли я мав розмову з людьми, то запевнив їх, що для вирішення цієї проблеми потрібно тиждень-півтора. Все приберемо», ‒ зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Загалом щоденний вивіз сміття обходиться Дрогобичу майже у 50 тисяч гривень. Тому у планах міської ради ‒ запустити роботу однієї із сортувальних ліній, під яку вже виділили земельну ділянку. Проте, де саме вона працюватиме, не уточнюють.