Миколаївська облрада не змогла позбавити російську мову регіонального статусу

Регіональні мови запровадив мовний закон Ківалова-Колесніченка, який вже визнали неконституційним

Депутати Миколаївської обласної ради залишили російській мові статус регіональної. Для скасування цього рішення на засіданні облради 12 квітня депутатам не вистачило голосів, повідомив «Укрінформ».

«На сесію обласної ради 12 квітня винесено проект рішення про скасування рішення облради від 7 вересня 2012 року, яким російська мова отримала статус регіональної в Миколаївській області. За це питання проголосували 23 депутати замість 33 необхідних. Отож рішення не прийнято», – сказала голова облради Вікторія Москаленко.

Крім того, 19 депутатів, присутніх на сесії, взагалі не голосували.

Як відомо, 7 вересня 2012 року Миколаївська обласна рада ухвалила рішення «Про реалізацію вимог закону України “Про засади державної мовної політики” в Миколаївській області», яким російську мову було затверджено в статусі регіональної на території області.

Повноваження місцевим радам затверджувати регіональні мови дав мовний закон Ківалова-Колесніченка. Місцева рада могла затвердити мову в статусі регіональної, якщо нею спілкуються щонайменше 10% від населення регіону (району, міста, області й так далі).

28 лютого Конституційний суд України визнав цей закон неконституційним.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук