Мільйони на розвиток – як зміняться громади Яворівщини і Жовківщини
Народний депутат Павло Бакунець розповідає, які об'єкти у прикордонних громадах Львівщини реконструюють або будують за кошти держсубвенції
Інші блоги автора
- На що мають іти податки військових? На оборону і на потреби громад! 19 вер 2023, 15:46
- Постраждалі на Яворівському полігоні мають отримувати грошові компенсації та пільги 4 трав 2023, 16:52
- Це нацбезпека, а не релігія чи свобода слова 2 груд 2022, 18:35
Понад 30 млн грн – стільки коштів вдалося залучити протягом 2021 року у бюджети громад Яворівщини і Жовківщини. Це кошти, за допомогою яких на Прикордонні з'являються нові дороги, дитячі садки, спортивні майданчики і ремонтуються школи. Пояснюю, звідки ці кошти взялися, чому потрапили у наші громади і що за них зроблено.
По-перше, дякую платникам податків. Завжди потрібно пам'ятати: усе, що робиться за державні кошти, робиться за кошти кожного з нас. Ми сплачуємо податок із зарплати (ПДФО), при купівлі товарів та послуг (ПДВ), низку податків сплачують підприємства та установи. Усі зібрані податки розподіляються на трьох рівнях: держава, область та громада. З цих коштів формуються бюджети, за які держава та громади живуть і розвиваються. Тому дякую кожному, хто працює в Україні і чесно сплачує тут податки. Усі зміни можливі лише завдяки нам!
Гроші для громад Прикордоння
Як я писав вище, у 2021 році вдалося залучити понад 30 млн грн з державного бюджету у бюджети громад Яворівщини і Жовківщини. Що це за кошти? Це субвенція з державного бюджету у громади. Щороку у бюджеті держави закладається низка субвенцій на певні галузі та потреби – освіту, медицину, розвиток та інші. Серед них – субвенція на соціально-економічний розвиток, а також гроші Державного фонду регіонального розвитку. Це кошти, що допомагають громадам створювати та оновлювати важливі об'єкти інфраструктури.
Депутати мають можливість звертатися до Уряду, озвучувати проблеми громад і різних сфер, щоб закцентувати його увагу і почати вирішувати ці проблеми. Мене до Парламенту делегували жителі Яворівщини і Жовківщини. Протягом року я провів багато зустрічей з місцевим самоврядуванням та представниками професійних середовищ на місцях. Вони назвали об'єкти, які планують будувати чи ремонтувати, де без підсилення коштами з держбюджету не обійтися.
Так за кожним об'єктом я готував звернення, пояснював критичну необхідність цих об'єктів та робіт для громад. В результаті вдалося отримати понад 30 млн грн для Прикордоння.
А тепер про конкретні об'єкти. Отож, кошти, які цьогоріч надійшли з держбюджету, скерували на десятки об'єктів в містах і селах громад Прикордоння. По кожному з них я зроблю додаткові пости-звіти у своїх соцмережах. Адже платники податків мають бачити, на що були витрачені їх кошти і який результат вони дають.
Зараз лише назву найбільші об'єкти, які або уже введені в експлуатацію, або зовсім скоро будуть тішити жителів громад. Особливу увагу приділили об'єктам освіти – школам, дитячим садкам та спортивним об'єктам поблизу них. У мене є ціль – кожна громада повинна мати кілька сучасних, комфортних дитячих навчальних закладів. Сподіваюся, у синергії з місцевим самоврядуванням, Львівською ОДА та Урядом нам це вдасться.
Яворівська громада
Тут реконструюють стадіон ім. Є. Смука у Яворові. Також у місті ремонтують прибудинкові території, оновлюють обладнання в КМЦ «Сокіл». У селі Віжомля відремонтували дитячий садок, встановили дитячі майданчики у Нагачеві, Сарнах та Залужжі. Окрема важлива робота – розробка проектно-кошторисної документації для створення нових об'єктів. Мова про школу у Яворові та садки у Краковці і Залужжі. Сподіваюся, уже в наступному році тут вдасться почати роботи.
Новояворівська громада
Тут триває будівництво дитячого садку у Шклі та реконструкція школи у Прилбичах, також придбали обладнання для шкіл. У Новояворівську в приміщенні палацу культури «Кристал» облаштовують ЦНАП, а також відремонтували рентген-апарат у місцевій лікарні. Крім цього, ремонтується дорога до села Бердихів та будується спортзал.
Івано-Франківська громада
Тут триває реконструкція садку в Івано-Франковому та буде збудовано садок у Карачинові. У селі Дубровиця замінять вікна у школі, а також з'являться спортивні майданчики у Великополі та Страдчі.
Жовківська громада
Тут уже відкрили мультифункціональний спортивний майданчик у Жовкві. Реконструюються аж чотири садки: у Сопошині, Замочку, Воля-Висоцькій та Крехові. Також закуплене спортивне та музичне обладнання для шкіл.
Рава-Руська громада
Тут буде збудовано багатофункціональний спортивний майданчик у селі Потелич, а також дитячі майданчики у селах Волиця, Потелич та Синьковичі.
Ще більше роботи у 2022 році
Випереджаючи коментарі про те, що це робота депутата і для чого на цьому піаритися, погоджуся, що відстоювати інтереси громади, яка тебе обрала – це частина роботи депутата-мажоритарника. А ще обов'язок депутата – звітувати про свою роботу. Що я, власне, й роблю.
Додатково про кожен об'єкт, на який вдалося залучити кошти з державного бюджету, розповім у соцмережах. Також ви можете запитати, а чому ці 30 млн грн пішли саме в ці громади, а не в інші регіони Львівщини чи України. Все просто – так попросив мій бос. А мій бос – це громади, які мене делегували у Парламент. І допоки я працюю у Верховній Раді, буду робити все можливе, щоб вони отримували можливості і ресурси для розвитку.
Нещодавно Верховна Рада прийняла державний бюджет на 2022 рік. Тому звертаюся до місцевого самоврядування – готуйте уже пропозиції на фінансування зі субвенції соціально-економічного розвитку. Змінюємо Прикордоння разом!