Мінфін передав реєстр переселенців колекторам, які мають зв’язки з Росією, – волонтери

Контакт-центр фірми розташований у російському Воронежі

Приватна колекторська компанія, яка, крім України, працює у двох російських містах, виграла тендер Міністерства фінансів України на проведення верифікації тимчасово переміщених осіб (ТПО) зі Сходу України, написала волонтерка Леся Литвинова в газеті «Дзеркало тижня. Україна».

«В рамках пілотного проекту з верифікації соціальних виплат тимчасово переміщеним особам, Міністерство фінансів надало реєстр переселенців колекторській фірмі, що має очевидні зв’язки з Росією, наділивши її повноваженнями, що йдуть в розріз з законодавством і правами людини», – написала волонтерка.

Як йдеться у статті, після звернення кількох переселенців, активісти, що спеціалізуються на юридичній допомозі ТПО, встановили, що дзвінки надходять від колекторської фірми «Дельта М Юкрейн», яка вісім років працює в Україні. Хоча центральний офіс компанії, за її власною інформацією, знаходиться у Києві, вона також має офіс у Москві та контакт-центр у Воронежі. За підсумками тендеру, саме цю компанію Мінфін обрав як підрядника для проведення верифікації.

За її словами, в договорі, укладеному між міністерством та компанією 11 листопада, присутні кілька пунктів, що викликають питання. Так, незважаючи на те, що в ньому прописана «необхідність захисту персональних даних в межах чинного законодавства», виконавцю надається право залучати до виконання замовлення третіх осіб.

Ще більше запитань викликають технічні вимоги до верифікації. Так, пункт 1.1.1 договору, по суті, передбачає, що замовник надає виконавцю реєстр фізичних осіб-переселенців. За її словами, сьогодні людей і організацій, яких може зацікавити подібний реєстр, стає все більше.

«По суті, база переселенців з набором персональних даних – це і повна база інформації про житло, що пустує, на непідконтрольних територіях; і список адрес, за якими проживають “вороги молодої республіки”; і клондайк для фахівців з афер на ринку житла й землевідведення; і багато чого іншого», – назвала Литвинова ймовірні ризики від передачі колекторам такої інформації.

Як повідомляв ZAXID.NET, в листопаді уряд доручив соціальним інспекторам перевірити фактичні місця проживання переселенців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук