Мінфін відновив збір персональних даних українців під час верифікації соцвиплат

Раніше такий метод збирання інформації про статки тих, хто отримує субсидії або іншу підтримку від держави, визнали незаконним

Мінфін знову отримав доступ, зокрема, до банківських даних українців для верифікації субсидій та інших виплат

Міністерство фінансів відновлює збір персональних даних під час верифікації соцвиплат. Від 11 жовтня 2018 року ця робота була заблокована відповідно до рішення Конституційного Суду, який визнав незаконним відповідний пункт №40 прикінцевих положень Бюджетного кодексу.

Прес-служба Мінфіну повідомила, вони оцінюють ймовірні неправомірні виплати за цей період у 171 млн грн.

27 грудня президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін у Бюджетний кодекс із новою редакцією пункту №40 прикінцевих положень Бюджетного кодексу. Це дозволяє Мінфіну знову отримувати персональні дані під час верифікації та моніторингу державних виплат.

«Щоб забезпечити адресність державних виплат і не допустити незаконного призначення, Мінфін продовжує отримувати і обробляти персональні дані і має право на доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем або реєстрів, утримувачем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування», – повідомило міністерство.

Для комплексного врегулювання верифікації Мінфін розробив і подав на розгляд уряду проект закону «Про верифікацію і моніторинг державних виплат».

Нагадаємо, у жовтні Конституційний Суд визнав неконституційним положення Бюджетного кодексу, які дозволяють посадовцям на власний розсуд збирати персональну інформацію отримувачів соціальних виплат.

У пункті №40 прикінцевих положень Кодексу, йшлося, що під час здійснення повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані тощо.

До слова, у червні Бродівський районний суд Львівщини засудив підприємицю, яка незаконно отримувала субсидії. Суд призначив 34-річній жінці тисячу гривень штрафу за приховування відомостей про наявність нерухомого майна та незаконне отримання житлової субсидії та соціальної допомоги для малозабезпечених сімей. Через таке порушення державному бюджету завдано шкоди на загальну суму майже 40 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук