Міністри Омельян і Супрун висловилися проти запропонованих їм держсекретарів

Міністри вважають, що держава зобов'язана змінити систему конкурсного відбору держсекретарів

Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун і міністр інфраструктури Володимир Омелян розкритикували систему відбору державних секретарів. Про це повідомили у прес-центрі «Українського кризового медіа-центру».

Як зазначається, під час брифінгу в понеділок, 5 грудня, вони заявили, що за нинішньої системи в міністерство потрапляють некомпетентні люди, з якими неможливо проводити реформи. «Ми зібрали команду молодих професійних людей, які працюють на поліпшення системи. Ми хотіли б, щоб разом з нами працював держсекретар, який підтримує ці зміни, який буде професійно працювати в нашому міністерстві, коли ми будемо, і продовжить цю роботу, коли нас уже не буде. Але кандидати, які зараз подаються, не до кінця відповідають цим вимогам», - сказала Супрун.

Очільниця МОЗ підкреслила, що держава зобов'язана змінити систему конкурсного відбору держсекретарів.

Основні зауваження до чинної процедури – поверховий аналіз документів кандидатів та великий простір для суб’єктивної оцінки – неадекватне врахування досвіду кандидатів та неврахування корупційного минулого і конфлікту інтересів. «Із 20 балів, які кандидат може набрати на конкурсі, можна об’єктивно говорити лише про 2 бали за тестування. Наступні 18 виставляються «у темну» за 9 критеріїв, і персональні оцінки членів комісії невідомі», – зауважив Микола Виговський, координатор моніторингової місії #ДоброЧесно, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ. Низку спеціалістів не допустили «через відсутність досвіду на керівних посадах», вирішивши, що досвіду керівництва у підрозділі міжнародної громадської організації недостатньо, проте допустили людей, які були в уряді Януковича, або були звільнені із державної служби за непрофесійність. Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine, зазначив, що кандидата на держсекретаря МЕРТ із найкращими результатами співбесіди відсіяли із незрозумілих причин.

Позицію Супрун підтримав і голова Мінінфраструктури Омелян, який заявив, що мова йде не про особисті уподобання, а про цінності і принципи, адже «є факт спроби реваншу». Таким чином, Омелян не збирається працювати з державним секретарем, якого йому вибрали. «Я не чіпляюся за жодні посади і працюю для країни тільки тоді, коли можу бути ефективним. Тому хтось із нас працювати в цьому міністерстві не буде», - сказав він.

Відзначимо, що конкурсна комісія вже обрала держсекретаря для Міністерства інфраструктури, та низки інших відомств.

Конкурсні відбори на посаду держсекретаря розпочалися в листопаді 2016 року. Держсекретар повинен займатися кадровими призначеннями, оцінювати ризики у роботі свого відомства, проводити аналітичну роботу, давати поради міністру та допомагати у вирішенні стратегічних завдань. Держсекретар може лишатися на посаді навіть при зміні уряду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук