Мінкульт виступив проти децентралізації
Міністерство культури України виступило проти деяких положень проекту закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо бюджетної децентралізації), запропонований кабінетом міністрів України.
Сьогодні, 12 серпня, цей законопроект може бути висунутий на голосування Верховної Ради України.
Згідно проекту закону, до фінансування з місцевих бюджетів планується передати музеї, театри, заповідники та бібліотеки національного значення.
«Позиція міністерства культури України щодо цього однозначна – зберегти національні колективи та національні заклади культури», - йдеться у листі, скерованому міністром культури Євгеном Нищиком до прем’єр-міністра Яценюка.
«На численних нарадах, пов’язаних з децентралізацією фінансів Мінкультури наголошувало на неможливості передачі на місцевий рівень закладів культури, що мають статус «національні».
Утім, у новому проекті закону України «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України», запропоновані Мінфіном 6.08.2014 на засідання уряду пропозиції Міністерства культури України не були враховані.
Враховуючи це, Мінкультури повідомляє, запропонована редакція проекту Закону України фактично призведе до занепаду та, зрештою, знищення унікальної мережі національних закладів культури», - йдеться на сайті Мінкульту.
На думку генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Дмитра Стуса такі зміни до бюджетного кодексу унеможливлять повноцінне фінансування нестоличних національних заповідників, адже місцеві бюджети просто неспроможні фінансувати такі заклади.
«Для столичних музеїв, театрів і національних колективів це рішення також виглядає катастрофою, адже призведе до різкого скорочення штату, заробітної платні і великого відтоку кращих фахівців», - наголосив Дмитро Стус агенції ПРО.
При розробці законопроекту Міністерство культури, як йдеться у повідомленні прес-служби установи, посилалось на позитивний міжнародний досвід, в тому числі Польщі і Грузії. Втім, незважаючи на це, а також нехтуючи думкою професійного середовища, у новому проекті закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», запропонованому Мінфіном 6.08.2014 на засідання Уряду пропозиції Міністерства культури України не були враховані.