Міноборони хоче законом передбачити правило «золотої години»

СуспільствоОксана Руда, 20 травня 201512220

У Міністерстві оборони України виступають за внесення змін до законодавства, що допоможуть надати першу допомогу для порятунку поранених військовослужбовців.

«Чому ми просто зараз не можемо передбачити золоте правило, яке є в країнах НАТО? Чому не можемо передбачити правило золотої хвилини, впродовж якої має бути надана невідкладна допомога з боку тих, хто стоїть поряд із пораненим? Чому ми зараз не можемо передбачити правило золотої години, впродовж якої має відбутися евакуація людини з поля бою і бути надана допомога в польовому госпіталі? Чому ми не можемо передбачити правило шести перших годин? Цей той час, коли людині вже має бути надана повноцінна госпітальна допомога», – заявив заступник міністра оборони Юрій Гусєв на парламентських слуханнях 20 травня в Києві, передає Інтерфакс.

При цьому він наголосив: «Я переконаний, що зараз треба вирішувати й передбачати ці правила, змінювати законодавство, щоб перша золота хвилина життя не залишалася невикористаною».

Крім того, Гусєв зазначив, що вже підготовлено проект військово-медичної доктрини, що затверджуватиме президент.

За його словами, цей проект ще підлягає змінам і деяким уточненням, перш ніж стане остаточним документом.

У свою чергу віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд зазначила, що в Україні знищувалася військова медицина, і через це основний тягар у сфері медицини в умовах військових дій ліг на плечі волонтерів.

«Сформувати повноцінну військово-медичну доктрину – для нас сьогодні один з найвищих пріоритетів», – сказала вона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук