Мін'юст знову пропонує скасувати довічне ув'язнення для жінок

У 2016 році вже була така спроба, але Верховна Рада тоді не підтримала відповідного законопроекту

Міністерство юстиції України виступило з ініціативою скасування довічного ув'язнення для жінок, повідомив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

«Ми виступаємо з ініціативою розгляду скасування довічного ув'язнення для жінок в Україні. Однак це питання ще навіть нормально не обговорене. Ми просто спираємося на досвід, який існує в світі, і говоримо: так, мабуть, треба збільшити найбільший термін ув'язнення. Наприклад, він у нас на сьогодні 15 років, а зробити – 20-25 років. Але практика, яка існує в світі, доводить, що довічне ув'язнення для жінок недоцільне», – сказав заступник міністра юстиції в ефірі «5 каналу».

Він також пояснив, чому Мін'юст прагне таких змін лише для жінок.

«Відсоток довічно ув'язнених жінок в Україні дуже малий. Загалом “довічників” станом на сьогодні 1500, з яких 22 – жінки... У жінок динаміка щодо змін (каяття) краща, ніж у чоловіків. І питання в тому, якщо людина готова повернутися в суспільство – треба її повертати. Так, це може бути через 20, 25 років, але разом з тим, довічне для жінок – навіть корифеї пенітенціарної системи вважають, що це недоцільно», – зазначив Чернишов.

Зазначимо, в Україні вже була спроба скасувати довічне ув’язнення для жінок, однак ця спроба провалилася у Верховній Раді. 6 вересня 2016 року народні депутати не підтримали відповідний законопроект.

Як повідомляв ZAXID.NET, в Україні для засуджених почнуть працювати дистанційні пункти правової допомоги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук