Мовний закон не віддзеркалює волі народу, - українці Британії
Союз українців у Великій Британії разом з усіма українськими організаціями в цій країні висловив свою cтурбованість з приводу прийняття Верховною Радою в другому читанні законопроекту № 9073 «Про засади державної мовної політики».
"Ми розцінюємо це незаконне прийняття (мовного закону, - ред.) як антиукраїнський акт, що принижує повноцінність власної мови і держави на користь чужої, який призведе до розколу суспільства в Україні", - йдеться повідомленні Союзу українців в Британії.
"Ми підтримyємо культурні права етнічних меншин в Україні, якi мають всі можливocтi й далi розвивати свою мову i культуру, як ми та іншi етнічнi меншини маємо ці демократичнi правa у Великій Британії, де існує лише одна державна мова", - наголошується в заяві до президента.
Відтак у листі зазначається, що українці Британії "приєднуються до закликів представників української інтелігенції, науковців і політиків, культурних, громадських і релігійних організацій та всіх людей доброї волі - українців в Україні і поза її межами, які засуджують вищезазначений мовний закон".
"Закликаємо Вас, пане Президенте, не підписувати цей законопроект з уваги на такий, що не віддзеркалює волі українського народу, сприяє розколу суспільства країни, яка обрала Вас Президентом, і інтереси якої Ви повинні відстоювати", - читаємо в листі до глави держави.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». За закон про державну мовну політику проголосували 248 народних депутатів. У поіменному списку, опублікованому на сайті ВР, вказано, що Володимир Литвин не голосував за даний законопроект. За словами депутатів, його на той час не було у сесійній залі. Напередодні Литвин зазначив, що голосування по законопроекту перенесуть, оскільки ще потрібно розглянути багато поправок. Також у списку вказано, що Микола Томенко проголосував за цей законопроект, що він згодом заперечив, повідомивши, що його картку хтось використав. Крім того, регіонал Петро Писарчук, чий голос за закон теж значиться, стверджує, що його на сесії не було, і просить відхилити голос від його імені.
Згодом Томенко повідомив, що подав у відставку, бо вважає неможливим працювати у такому парламенті.Володимир Литвин також попросив депутатів розглянути його відставку. За словами спікера, "його розвели, розвели Україну".