МОЗ опублікувало інструкцію щодо самоізоляції після повернення з-за кордону

Українців, що повертаються з-за кордону наполегливо просять уникати будь-яких контактів з іншими людьми протягом як мінімум 14 днів

СуспільствоЮрій Братюк, 22 березня23492

Міністерство охорони здоров'я закликало українців після повернення додому з-за кордону суворо дотримуватися режиму самоізоляції й опублікувало інструкцію для самоізоляції. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Як зазначають у відомстві, самоізоляція, насамперед, означає, що людина протягом як мінімум 14 днів повинна уникати будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти віч-на-віч ближче ніж на 1,5 метра і довше 15 хвилин.

Єдине виключення – звернення за медичною допомогою. При будь-яких симптомах хвороби МОЗ радить одразу телефонувати до лікаря і дотримуватись нижче вказаних рекомендацій.

Як підготуватися до самоізоляції:

  • продумайте, що вам знадобиться протягом 14 днів, щоб вам не потрібно було виходити з дому. По можливості попросіть друзів або родичів забезпечити ваше житло необхідними речами.
  • при необхідності користуйтеся службами доставки з онлайн-оплатою продуктів, ліків, якщо маєте хронічні захворювання, тощо. Доставку просіть залишати за дверима.
  • попередьте друзів і родичів, що ви тимчасово не зможете приймати відвідувачів і гостей. Виберіть контактну особу, до якої в разі необхідності зверніться за допомогою.
  • попередьте свого сімейного лікаря про режим самоізоляції й підтримуйте зв'язок з ним.
  • домовтеся з роботодавцем про віддалений режим роботи.

Як підготуватися до самоізоляції, якщо ви живете не самі:

  • ізолюйтеся в окремій кімнаті, часто провітрюйте її, регулярно робіть вологе прибирання.
  • якщо можливо, використовуйте окрему ванну і/або туалет, готуйте їжу і їжте окремо. Якщо можливості немає - використовуйте максимальну дезінфекцію і запобіжні заходи.
  • уникайте контакту з іншими людьми. Коли це неможливо, надягайте медичну маску і викидайте її після використання або забруднення.
  • суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, часто мийте руки з милом.
  • якщо вам все ж треба вийти з дому, використовуйте маску для обличчя і мінімізуйте контакти з іншими людьми. Використовуйте засоби для дезінфекції рук

Також у відомстві застерігають, якщо під час самоізоляції у людини з'явилися симптоми хвороби (кашель, задишка, лихоманка, діарея), варто негайно звернутися за медичною допомогою, а також повідомити про свої недавні подорожі, а також контакти з людьми, які мали ознаки захворювання ГРВІ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук