МОЗ відмовилося називати місце карантину евакуйованих з Китаю українців
Відомо, що для утримання евакуйованих з Китаю українців є дві установи – основна і резервна
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України вирішило не називати місце утримання українців, яких 19 лютого евакуюють з Китаю.
«Сьогодні визначено дві установи, які я не можу назвати, але вони є. У них проводять повну підготовку. Один заклад основний, інший резервний на випадок, якщо щось станеться», – сказав на брифінгу в понеділок, 17 лютого, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, якого процитувало LB.ua.
За його словами, за останніми даними, планують евакуювати 49 українців і до 25 іноземних громадян. Усі вони щонайменше 14 днів перебуватимуть під спостереженням в Україні.
Заступник міністра наголосив, що в літак пустять здорових людей без симптомів хвороби.
«Евакуюють здорових людей, людей з симптомами ГРВІ на борт не пустять. Перед посадкою на літак проводять медичне обстеження китайські медпрацівники, а перед тим, як піднятися на борт, додатково всіх евакуйованих громадян обстежує медична команда МОЗ», – сказав Ляшко.
При цьому він попросив називати утримання осіб під спостереження не карантином, а обсервацією.
«Якщо впродовж обсервації у когось із прибулих виявляться симптоми хвороби, його госпіталізують до лікарні, в бокс, який запобігає поширенню. Проведуть діагностику. Якщо підтвердиться, що в цієї людини є хвороба, спричинена коронавірусом, тоді термін перебування в обсервації всіх інших продовжиться ще на 14 днів з моменту ізоляції цієї людини», – сказав Ляшко.
Нагадаємо, 16 лютого у Львівській області мешканці селища Шкло вийшли на мітинг через чутки про розміщення в місцевому санаторії евакуйованих з Китаю українців. Однак голова Львівської ОДА Максим Козицький заперечив цю інформацію.