МЗС України скерувало РФ вимогу звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України

Міністерство закордонних справ вимагає від влади РФ відпустити всіх громадян України, які незаконно затримані або засуджені на території Криму, Росії та окупованих територій Донбасу. Про це йдеться в офіційній заяві МЗС України.

«Держава-агресор продовжує ігнорувати взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських домовленостей щодо обміну заручників і незаконно утримуваних осіб за принципом «всіх на всіх». Хоча в Україну і повернулися шість полонених, їх кількість не зменшилася, а, навпаки, зросла: зараз нам відомо про політично вмотивоване утримання на території держави-окупанта не менше 17 українців. Ще більше наших співвітчизників безпідставно затримані і заарештовані на окупованому Кримському півострові. Понад сто українців в жахливих умовах утримуються російсько-терористичними силами в окупованих районах Донецької і Луганської областей», – сказано у заяві.

Зокрема, серед незаконно ув’язнених і утримуваних у СІЗО названі імена Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Ахтема Чийгоза, Романа Сущенка, Миколи Карпюка, Фераті Сайфуллаєвої, Сергія Литвинова, Олексія Чірнія, Руслана Зейтуллаєва, Станіслава Клиха, Валентина Виговського, Юрія Примова, Віктора Шури, Олександра Костенко, Євгена Панова, Рустема Ваітова, Енвера Бекирова, Емір-Усеіна Куку, Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова, Енвера Мамутова, Арсена Джеппарова, Ремзі Меметова, Мустафи Дегерменджі, Зеврі Абсеітова, Рустема Абільтарова, Алі Асанова, Андрія Коломійця, Володимира Балуха, Теймура Абдуллаєва, Узаіра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Володимира Присича, Олексія Штиблікова, Олексія Бесараба, Володимира Дудки, Олексія Стогнія, Гліба Шаблія, Леоніда Пархоменка, Редвана Сулейманова, Еміля Джемаденова, Рустема Ісмаїлова, Миколи Шиптура.

Ще двоє – Ільмі Умеров і Микола Семена – не перебувають у в’язниці, але переслідуються окупаційною владою Криму.

«МЗС України вимагає від Російської Федерації негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України, припинити практику політичного переслідування і репресій щодо наших співвітчизників», – заявив МЗС.

Нагадаємо, 19 грудня 2016 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)». Вона засуджує масові порушення прав людини в окупованому Криму і містить заклик до Росії як державі-окупанту дотримуватися своїх зобов’язань відповідно до міжнародного права.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук